1. 1.
    +atam yüzüne bakacak yüz yok bende.
    -sen bilirsin luwian, takıl kafana göre
    +eyvallah paşam, kral adamsın.

edit: başlık başa kalmış ..
    4 -5 ... luwian
  2. 2.
    yüzümüzün tam ortasına balgam atsa, konuşacak tek sözümüz olamaz.
    2 -2 ... ozan oyunbozan
  3. 3.
    - bu incisözlük ne çocuklar? ülkenin içinde bulunduğu sosyoekonomik sıkıntıları mı tartışıyorsunuz?

+ evet atam.

- bi açın bakayım şunu, neler yazmışsınız.

+ valla bozuk şu anda, sonra açsak.
    3 ... enterdy
  4. 4.
    yüzümüze tükürecektir çünkü.. gerçi onun yüreği bunu yaptırmaz o da ayrı konu..
    1 -1 ... loversgrief
  5. 5.
    genelleme yapılmaması gerken tespit.

valla ben bakarım arkadaşım sana ne. hatta imkan olsa karşılıklı kahve höpürdetip sigara tüttürmek isterim koyu bi muhabbet eşliğinde. ama sizin yüzünüz yoksa sizin bileceğiniz iştir.
    ... berkedede
  6. 6.
    Çalışıyorum , üretiyorum , vergimi daha elime geçmeden veriyorum , kimsenin hakkına tecavüz etmiyorum , yasalara uyuyorum , çocuklarımı ahlaklı ve eğitimli olmaya yönlendireceğim , ülkemin kalkınması , demokratikleşmesi ve ülkem insanlarının refah ortamında yaşaması için Atatürk'ten farklı düşüncelerim var. Bu da insanlığımın doğası. Atatürk'ten farklı düşündüğüm için Atatürk beni yargılayacaksa varsın yargılasın.
    3 ... lebejola
  7. 7.
    çakma kemalistler ve chpliler tarafından söylenen söz.
    2 -3 ... hiz sever kablumbaga
  8. 8.
    (bkz: sad but true) ***
    1 ... bard of hell
  9. 9.
    1950 lerden sonra ülke bu hale geldiği için yazarın sözü doğrudur.
    ... pit10burda
  10. 10.
    biraz demogoji yapayım da bir sürü artı alayım: ah atam, emanetine sahip çıkamadık, yüzüne bakmaya utanıyorum, sen ki bizi düşmanlardan kurtardın, bizse vatanı sattık, gemicikler alan iktidarlara oy verdik, affet bizi atam.
    3 -1 ... la maison bleu