1. 1.
  katılmadığım önerme. atatürk büyük bir çoğunluğun lideridir.
  16 -5 ... yamyam balagonda adami
 2. 2.
  belkide yalan olan doğruluğu tartışılır konulardan biridir.
  3 -17 ... payback
 3. 3.
  ülkenin her yerinde asılan atatürk fotoğraflarını göremeyen çomar zannıdır.

  siktir lan it sürüsü sizi.
  16 -5 ... system error
 4. 4.
  Katıldığım önerme.
  Atatürk türklerin lideridir. Arap artığı siyasal islamcıların, Osmanlı çocuklarının ve pkklıların değil.
  18 -4 ... alkolik oldum
 5. 5.
  atatürk insanları eğitmek istedi. köy enstitüleri açtı. eğitime reform getirdi. okuma yazma bilmeyen anadoluluya oku yazma öğretti. ama bir gece bilmedikleri arap alfabesi değişti diye tarihleri falan yok oldu yalanlara inanır hallere döndü halk.

  çok iyi gidiyordu tarımda baya ilermişti ülke. atatürk döneminde kurulan fabirkalar, tesisler tıkır tıkır işliyordu.

  ülke o geri kalmış ülke kendi uçaklarını üreten bir hale gelmişti.

  sonra ne mi oldu? sağcılar iktidara geldi atatürk'ün getirdiği özgürlük ile. menderes geldi başa ve amerikayı ülkeye soktu gerisi malumunuz. enstitüler kapandı, anadoluya olan yatırımlar geri çekildi. dışarıya ithal edilebilinecek her kar getiren her ürünü üreten fabrikalar kapatıldı yada işlevi düşürüldü.
  11 -3 ... modern zaman filozofu
 6. 6.
  Adam ülkeyi kurdu. Sonrakiler ülkedeki vatandaşları devşirdi. Ülkenin sahipleri, gerçekten ülkeyi sevenler azınlıkta evet.
  7 -2 ... portatif
 7. 7.
  chp'nin gidişatını görüp de tespitte bulunan yurdum insanının akıllı cümlesidir. tamam atatürk baştacımızdır, ülkemizi düşmanlardan temizleyip cumhuriyeti kurmuş ve bizlere emanet etmiştir. ama ne bilsin ki kendi kurduğu parti 24 haziran seçimlerinde kendi partisi dururken seçim stratejisini açıklayıp 4 kişilik aileden en az bir kişi hdp'ye oy versin diyecek, nereden bilsin içindeki hainleri sevgili atam.
  2 -9 ... kartalbey
 8. 8.
  Begenmeyen adamın ulkesinde yaşamaz
  5 ... chesarasara
 9. 9.
  Atatürk dünya lideridir.

  cahil çomarların var olan bilgisi "hüloğ, bulgur ve kömürden" ibaret olduğu için küba'da veya avustralya'da dikilmiş atatürk heykellerini bilmezler, japonya'da mustafa kemal'in anlatıldığından haberdar olmazlar.

  dolayısıyla o azınlık dedikleriniz domaltır çoğunluk dediklerinizi ayakta siker de, devre ayakların baş, başların ayak olduğu devre!
  13 -2 ... minerva thetis
 10. 10.
  bu Ülkenin muhafazakârı da, Batı’ya yöneleni de, Doğu seveni de Atatürk’ü sever, korur, kollar. Atatürk’ü sevmek için batı sevmeyi bırakın Türk olmak bile gerekmez.
  6 -1 ... paperstreett