1. 1.
  her okulda bir atatürk büstü olduğu düşünülürse düz mantığa göre doğru olan hadisedir. zira okul olmayan yerlerde de atatürk büstü olduğuna göre, bu matematiksel olarak böyle olmalıdır.
  25 -78 ... westphalia
 2. 2.
  (bkz: insanların okullardan fazla olması)*
  43 -10 ... bl
 3. 3.
  http://digm.meb.gov.tr/ua...OECD_onrapor_TRMart06.pdf >sayfa 20
  http://www.diyanet.gov.tr...-sayisal-bilgiler-65.aspx

  aritmetik mantığa göre de böyle oluyormuş. zira okul olmayan yerlerde cami olduğuna göre, bu matematiksel olarak böyle olmalıdır. değil mi?
  21 -7 ... vernon sullivan
 4. 4.
  Çok da kafaya takılmaması gereken durum. 1 milyon tane bile büst olsa*, ortalama 1000ytl* olsa, 1 milyar ytl eder, 80 küsür yıllık bir cumhuriyet olduğu göz önüne alınınca, çok önemli bir miktar olmadığı görülüyor. Zira bu miktar, diyanet işleri başkanlığının sadece 1 yıllık bütçesinden daha az bir miktar.
  21 -17 ... baybars
 5. 5.
  atatürk'ü sevmeyenlerin sayısı git gide çoğaldığından dolayı, her yerde fazlaca bulunmasını onayladığım durum.
  19 -10 ... peygamber devesi
 6. 6.
  Büstler elektrik harcamaz, dolandırıcılık yapmaz, suyu açık bırakmaz, katkı payı istemez, sınav yapmaz, geç kağıdı gerektirmez. Masumdur. Herkesin büstü dikilmez.

  (bkz: bilmem anlatabiliyor muyum)
  181 -33 ... nuwandatr
 7. 7.
  türkiye'nin gerçek manada demokrat ve sosyal bir devlet olmadığının ve büyük atatürk'ü pek doğru anlamadığının ve çaktırmadan işgüzarlık, tembellik ettiğinin, tribünlere oynadığının bariz emaresi...
  13 -6 ... cryptic
 8. 8.
  (bkz: Sayacak başka şey bulamadım)
  3 ... barutyiyici
 9. 9.
  akepe * *sempatizanlığıyla veya başka bir görüşlülükle her zaman bağdaştırılamayacak olduğunu düşündüğüm savdır. Kanımca objektif olarak bakılırsa, tarih derslerindeki müfredatlarda 2.Mahmud'un kendi portresini devlet binalarına astırdığı gerçeği bu ülkedeki okullarda öğrencinin ne kadar kafasına kafasına vurularak kötüleniyorsa (ki öyle) bunu okutan ülkenin bütün okullarında veya devlet binalarında da gereğinden fazlaca kullanılan Atatürk büstleri veya portrelerinin de hem siyasi hem sosyal bir ironi oluşturduğu gerçeği yadsınmamalıdır.

  edit: Atatürk portrelerinin ''bir savaşla yüzde yüz laik-demokratik olmuş bir millet bilinciyle'' (!) istisnasız ortak bir şuurla astırıldığı da(sanki o zamanlar hiç karşı-devrimci yokmuş gibi ) tarafımca sanılmamaktadır.
  9 -5 ... faithful lover
 10. 10.
  (bkz: atatürk ü başkalarıyla aynı kefeye koymak)
  5 -6 ... peygamber devesi