1. 1.
  Üstün zeka ürünü bir önerme. (bkz: Ben bunu neden daha önce düşünemedim acaba) (bkz: hanım bu çocuk otistik)
  17 -6 ... serayed
 2. 2.
  atatürk' ün erzurum kongresi öncesi 8 temmuz 1919' da görevinden istifa ettiğini bilmeyen cahil cühelanın sıçmığından daha ileri gitmeyen önerme. böyle oyunlara gelip ağzınızı bozmayın a dostlar.

  edit: yılı yazmamışız ula... eklendi.
  40 -2 ... full metal
 3. 3.
  yeniçerilerde askerdi, osmanlı ordusu da askerdi, ayrıca osmanlı padişahının görevi halkı memnun etmekti. ama sonuç? osmanlı vatanı sattı kendi g*tünü kurtarmak için. sonra noldu? oku tarihi bir öğren tarih abilerden ablalardan öğrenilmez. tarafsız kitaplardan öğrenilir.
  8 -4 ... amamoslavida
 4. 4.
  ilköğretim ve ortaöğretim okullarımızda okutulan derslerin çoğunda verilen bilgiler o yıllarda gereksiz gibi gelir okuyanlara. Hatta günümüzde aileler ve hatta devlet bile bazı dersleri müfredattan çıkarma kararına sıcak bakıyorlar. Bu durumda gelecek nesillerin nasıl olacaklarına en iyi örnek burada mevcuttur. "Napıyım ben güvercinin sindirim sistemini?!" diye isyan eden zihniyet bugün işte bu gibi konularda da ahkam kesmeye başlar. Boş yere cevaplar yazarak entryi yukarda tutmaktansa rağbet etmeyerek zamanın çaresine bakmasını beklemek yeğdir. Asıl düşündürücü olan bu hale nasıl geldiğimizdir. Bu ve bunun gibi anlayışlar yarın öbürgün karşınıza çıkacak ve hatta birlikte çalışmak zorunda kalacaksınızdır. Bu durum daha da vahim olabilir. Yazık!
  3 -1 ... akinburak
 5. 5.
  diyelim ki bu düşünceye birşey demedik. ama şunu desek; keşke herkes görevini layıkı ile yapsa...
  ... suedehead
 6. 6.
  (bkz: memlekette tek asker atatürk müydü ki)
  5 ... taichiyapanpisi
 7. 7.
  herkes gibi görevini yaptı fakat üstün zekası ve vatan sevgisi sayesinde ön plana cıktı. Sadece asker olsaydı Atatürk'ten bu kadar nefret edilmezdi.Atatürk zaten erzurum kongresi öncesi görevinden de istifa etmistir.
  2 ... trencijack
 8. 8.
  aynı mantıkla şuraya da çıkılabilir; muhammed peygamberse vahiy okumak zaten göreviydi ya neyini büyütüyosunuz bunun.

  hmps hmps troll kokan saçmalama ayrıca.
  3 -1 ... wotan
 9. 9.
  entryime başlamadan önce valla da billa da atatürkten nefret etmiyorum..

  şimdiiiii kemalistleri anlıyorum, koyu kemalistleri de anlıyorum, ama şu hem ateist hem de koyu kemalist olanları anlamıyorum.. Nesiniz siz oğlum ıspanaklı cacık falan mı. Hem bizim mutlak üstün, şaşmaz yanılmaz, salt iyilik olarak kabul ettiğimiz Allah'a tapmamızı anlamıyor ama sizler anıtkabiri tapınak haline getiriyorsunuz.
  Yine teori üreteceğim. Diyorsunuz ki "dindarlar görmedikleri Allah'a inanıyorlar". Ben varlığına inandırıcı delil bulmasam bırak görmediğim şeye inanmayı gördüğüm şeye bile inanmam. (misal halüsinasyon).. Ama inanın sizlerin ulu önderi aşırı yüceltmenizi gördükçe ben bir müslüman olarak utanıyorum çünkü ben inandığım Allah'ı bu kadar takdis edemiyorum. (ki Atatürk de bir insandır, Kur'an'da peygambere hitaben "de ki, ben de sizin gibi bir insanım" diye başlayıp devam eden bir ayet vardır, hani şu inanmadığınız kuran' da)

  Bu arada mevzuuya dönelim, Atatürk de bir insandır, yaşadığı dönemde gerçekten değerli bir komutandır, ancak "çok yücelttiğiniz" aklı onun fikirleriyle dondurup, sözlerini TC' nin amentusu addetmek bence onun bile yaşasa asla izin vermeyeceği ve şiddetle karşı çıkacağı bir durumdur. Ayrıca da vatanı süperman gibi insanüstü yetenekleriyle tek başına kurtarmamıştır, ayrıca inkilap tarihi hakkında bildiğimiz herşey resmi ideolojinin bize empoze ettikleridir, tartışılmaya müsaittir..
  Yine de atama selam, büyük adam vesselam..
  1 -1 ... efendim efem
 10. 10.
  (bkz: atatürk ve arkadaşları hakkındaki idam fermanı)
  ... usualsuspects