1. 1.
  bence atatürk'ün yorgun ve kafası karışık bir milleti canlandırmak için söylediği sözler yanılgı olarak ele alınmamalıdır, ki kendisi neyin ne olduğunu anlayacak kadar zekidir ve asıl amacı bir toplumu yönlendirmek, deyim yerindeyse gaza getirmek, ilk kıvılcımı vermektir. yapabileceğini yapmıştır, belki de son kozunu oynamıştır, ama burada başarısızlık, verilmeye çalışılan özgüveni yanlış yerlerde harcayan milletindir.
  11 -1 ... holy idle
 2. 2.
  atatürkçüymüş gibi davranmanın bir işe yaramadığını gören zihniyetin ''hani atatürkçü olunca rantcının kralı oluyoduk, bir bok olmadı'' düşüncesiyle sarf ettiği isyan ve hayal kırıklığı dolu cümledir.
  2 -5 ... akif57
 3. 3.
  atatürk'ü doğrularıyla ve hatalarıyla birlikte sevmek yerine onu aptalca bir şekilde tanrılaştıranları rahatsız eden laftır.
  2 -2 ... chilavert
 4. 4.
  toplu katliam yapmaması. astıklarını da baştan yargılaması.
  2 -2 ... arude50
 5. 5.
  devrimler ve inkılaplar daha tam oturmadan bir an önce çok partili hayata geçmek istemesi.

  dili sadeleştirme çalışmalarının abartılması. (örneğin türkçe kökenli olabilecek bazı kelimelerin farsça diye dilden atılması ve daha sonra bu konuda tereddütte kalınması (bazı yabancı dil bilimcileri ve tarihçiler yüzyıllardır türklerin iran topraklarına hakim olması nedeniyle türkçe'den farsça'ya geçen birçok kelime olduğunu iddia eder ve söylediklerinde tutarlıdırlar da ))

  benim görebildiğim yanılgıları bu şekilde. ama o kadar doğruları vardır ki o yanılgıların sözü edilemeyecek derecededir.
  3 ... dalgamaya
 6. 6.
  gel de kemoşellalara anlat..
  1 -4 ... vamonos