1. 1.
    çeşitli soylentıler vardır. gs, fb, bjk ve son olarak da ts sahiplenmeye başlamışlardır.

http://www.haberturk.com/...cat=170&dt=2008/02/13
    -1 ... iiissstttaaannnbbbuuulll
  2. 2.
    fb olmadığı kesindir (1926 yılında atatürk'e suikast düzenlemekten yargılanan ve asılan doktor nazım bey, 1916-1918 yılları arasında fb baskanligi yapmıştır).
    5 -8 ... basri
  3. 3.
    önemli olan atatürk'ün türk milli takımını tutmu$ olmasıdır. gerisi sadece bo$ çeki$melerden ibaret olacaktır.
    2 -1 ... speedygonzales
  4. 4.
    (bkz: bana boyle seylerle gelmeyin)
    2 -1 ... sarp
  5. 5.
    atatürk gibi bir lider renkli takım tutmaz.
    10 -6 ... ysfkdrklc
  6. 6.
    fenerbahçelilerin öne sürdüğü delil atatürkün yanan kulüp binasının tamirini finanse etmesidir.

doktor nazim bey den oturu fenerbahçelilere vatan haini etiketi vurulamaz.çünkü o şahıs o suikasti fenerbahçe adına değil ittihat ve terakkinin gudik politikası uğruna tertip etmiştir.

(bkz: futbol un siyasallasmasi)
    4 ... xabiasvili
  7. 7.
    Atatürk, 10 Ağustos 1928 günü, 3-3 berabere biten Gazi kupası maçından sonra üçü Galatasaraylı ve ikisi Fenerbahçeli olan bes kişinin önünde aynen şunları söyledi:

" - Burada üçe üçüz...Çünkü ben de Fenerbahçeliyim! "
    8 -3 ... mudjekeewis
  8. 8.
    tutup tutmadığını bilemesek te de atanın karşıyakaya beslediği sevgi başkadır,

13 ekim 1925 de kulübü ziyaret ettiğinde kulüp şeref defterine şöyle yazar; Karşıyaka Spor Kulübünde karşı karşıya bulunduğum gençlik iftihara çok şayandır. Bu gençlik
    muvacehesinde istikbalin kuvveti saadeti ne bariz görülmektedir. ikinci ziyaretinde KSK Defterine yazdıkları ise; Bu defaki ziyaretimde geçen
    aylarda masarrıf ve mesai hizmetin kıymetli asarını gördüm.Teşekkür ve tebrik ederim.

11 ekim 1925te ise; iZMiRiN KARŞIYAKALILARI,
    SiZLERi MUHABETLE SELAMLARIM.
    BEN BÜTÜN iZMiR VE iZMiRLiLERi SEVERiM. GÜZEL iZMiR iN TEMiZ KALPLi iNSANLARININ DA BENi
    SEVDiKLERiNDEN EMiNiM . YALNIZ BiR RASTLANTI BENi KARŞIYAKA YA DAHA FAZLA BAĞLAMIŞTIR.
    KARŞIYAKALILAR !
    ANAM SiZiN SiNENiZDE SiZiN TOPRAKLARINIZDA YATIYOR. KARŞIYAKALILAR, iZMiRi GÖRDÜĞÜM GÜN
    ÖNCELiKLE KARŞIYAKAYI VE ORADA SiZiN TOPRAKLARINIZDA YATAN ANAMIN MEZARINI GÖRDÜM.
    (bkz: atatürk ve karşıyaka)
    2 ... dark darkest darko
  9. 9.
    gereksiz tartışmadır.
    atatürk "ben de fenerbahçeliyim" diyerek tuttuğu takımı söz ile ikrar etmiştir.
    ayrıca sadece bir tek kulübün şeref defterini şereflendirmiştir.

--alıntı--
    Fenerbahçe Kulübü'nün her tarafta mazhar-i takdir olmus bulunan asar-i mesaisini isitmis ve bu kulübü ziyaret ve erbab-i himmetini tebrik etmeyi vazife edinmistim. Bu vazifenin ifasi ancak bugün müyesser olabilmistir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim.
    --alıntı--

hobbit: ha bir de şu var ispanyol medyası bile kavramış bu gerçeği
    http://www.hurriyet.com.tr/spor/5198848.asp?m=1
    7 -3 ... damat hobbit pasa
  10. 10.
    tarihi gerçekleri çarptırarak zoraki atatürk'ü kendi tuttuğu takımın taraftarı yapmaya çalışan kişilere atatürk'ün fenerbahçeliliği tokat gibi yapışmaktadır.
    2 ... ankarakarakedisi