Advertisement

 1. 1.
  Nobel edebiyat ödülü Orhan Pamuk'un Le Point dergisine bir soru uzerine verdigi bir cevap.
  11 -4 ... mayolu pogaca
 2. 2.
  orhan pamuk un spontane ifadelerden kaçınmasının, sadece yazmasının gerekliliğine gönderme yapan ifadesi.
  6 -5 ... violetthesecond
 3. 3.
  orhan pamuk'un önceki söylemleriyle hiç çelişmeyen cümlesi.

  (bkz: ermeni soykırımı vardır)
  (bkz: türkiye de 30 bin kurt öldürüldü)
  (bkz: götünden sallamanın en güzel örneği)
  (bkz: vatan haini)

  not: yalnış anlaşılmasın, fenerbahçe'li arkadaşlarımızda en az bizler kadar vatanseverdir.
  11 -22 ... metin oktay
 4. 4.
  tamamen yağcılık amaçlıdır.şayet atatürk ün fenerbahçeli olduğu da çelişkilidir.atatürk , türk sporuna katkıda bulunan bütün takımların taraftarı olduğunu belirtmiştir.bu nedenle orhan pamuk bu işleri sadece ilgi çekmek için yapmaktadır.*
  4 -5 ... utqqu
 5. 5.
  yadırganmaması gereken sözdür. atatürk'ün belli bir takım tutmadığı zaten herkesin malumu. ancak kurtuluş savaşı'ndan önce kurulan ve milli mücadeleye büyük katkıda bulunan türkiye'nin en büyük 4 büyük kulübüne(galatasaray, beşiktaş, fenerbahçe, karşıyaka) ayrı bir sempatisi olduğuda kesin. bu takımlardan biride fenerbahçe olduguna göre dellenmenin, celallenmenin bir anlamı yok.
  3 ... phoibos apollon
 6. 6.
  (bkz: çok popülist gördüm seni pamuk orhan)
  7 -1 ... balsikeste baysungur
 7. 7.
  atatürk'ün vatanı bağımsızlığa kavuşturmk için mücadele ettiği için takım tutacak vakti yoktur.ne yani kulübü ziyaret eden herkes o kulübü mü tutuyor? ayrıca orhan pamuk'un sikindirik laflarından bir tanesi daha.
  ayrıca fener'i tutacağıma aklımdan bir sayı tutarım
  6 -3 ... tanimadinmiben
 8. 8.
  güzel demiş orhan pamuk.*Anlamadığım şey her boşlukta neden yazarların orhan pamuk'a laf sokmak istemesidir. Orhan pamuk vatan haini olsa böyle bir cümle kurmaz. ayrıca adam'ın bir şey ıspatlamasına gerek yok. biz herkesi cok kolay vatan haini yapıyoruz.
  4 -2 ... hendrix
 9. 9.
  (bkz: atatürk ü spora alet etmek)
  2 ... insatiable love
 10. 10.
  söz sahibinin suçluluk hissinden kurtarma, memlekette biraz olsun rahatça dolaşma şansı bulabilmek için sarfettiği sözdür.Kişilik gene yapacağını yapmış toplumu bölmüştür. Fenerbahçeliler içgüdüsel davranıp söz sahibine anlamsız sempati duymaya başlayıp, kişinin tüm geçmişini unutrmuşlar, diğer takım taraftarları aynı aymazlık içinde söz sahibine değilde fenerbahçeye kin kusmaya başlamışlardır. söz sahibi ise büyük ihtimalle kıs kıs gülmektedir.
  3 -1 ... bi saniye