1. 1.
  hz. muhammed in mezarını yıkıp yerini degiştirmek isteyen zamanın suud kralına atatürk'ün kendi el yazısı ve imzasıyla kaleme alıp, çektirdiği telgraf.
  dikkatli okuyun yazıya başlarken krala sayın kelimesini kullanmıyor..

  ""suud kralı dikkatine !!
  tarafımıza ulaşan haberlere göre allah'ın sevgili ve özel kulu, elçisi, peygamber efendimiz hz. muhammet mustafa'nın kabrini yıkıp yerini degiştirecekmişsin. o mezarın tek taşına dokunursan kurtuluş savaşını bırakır ordularımla aşağı inerim.

  yıl 1919 haziran 26.
  mustafa kemal atatürk""
  kaynak: cumhurbaşkanlığı atatürk arşivi.

  edit: tarih konusunda birilerine rica ettim araştırılacak..1919 ya da 1926 iki farklı görüş var bu konuda tabi belgenin aslını bulmak imkansız. telgrafın üslübu ile ilgili yine iki farklı görüş var. şahsen diğer görüşün olabilme ihtimali diplomasi kurallarına göre daha mümkün bu kısmı abartılmış olabilir aşağıda daha diplomatik ve üsluba uygun olduğunu düşündüğüm metni de bulabilirsiniz.

  --spoiler--
  Prof. Yalçıntaş, Münir Bey'in gösterdiği belgeye baktığında çok şaşırdığını belirterek şöyle devam etti: "Belge bir telgraf metniydi. Henüz yeni kurulan Suudi devletinin kralına gönderilmişti. Telgrafta Hazreti Muhammed'in mezarının yıkılacağını derin üzüntü içinde öğrendim. Bu kutsal emanete asla dokunamazsınız. Bir tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam orduyu aşağıya gönderirim' anlamına gelen cümleler vardı."
  --spoiler--
  47 -22 ... carmensandiego
 2. 2.
  atatürk ün kendi el yazısıyla çektiği telgraftır!!!! o ne lan.
  22 -3 ... ben bilirim
 3. 3.
  kabe nin etrafındaki duvarları yıkıp daha geniş üzerinde oteller olan duvarlar yapmak için düğmeye basan suudi arabistana ne yazık ki böle bir ültimatom verecek gücümüz yok artık.

  atatürk ün suud kralına çektiği telgraf
  atatürk ün suud kralına çektiği telgraf
  7 -2 ... el cid
 4. 4.
  http://www.facebook.com/t...3476128890&topic=8809

  http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=125793

  http://www.rehberogretmen...-yikilmaktan-kurtardi.htm

  http://www.millimucadele.net/?cat=11

  öyle bir telgrafın olmadığını iddia edecek yobazlar için.
  13 -8 ... modern mesiah
 5. 5.
  uydu bağlantısı koptuğu için suud kralına ulaşmayan telgraftır !
  2 -11 ... sarjiye
 6. 6.
  atatürk'ü din düşmanı göstermeye çalışan masonlar tarafından saklanmaya çalışılmış telgraftır 10 dk öncesine kadar benden de başarıyla saklanıyordu.*
  14 -6 ... laptopgirlhayrani
 7. 7.
  biraz tarih bilgisi olanlar hemen farkedeceklerdir ki;

  - tarih 1919 haziran 26 görünüyor ki o tarihte mustafa kemal samsun'dan amasya, erzurum, sivas kongrelerini toplamak için anadolu'ya doğru hareket etmekteydi.
  - o tarihte o bölgede suud kralı diye bir kral ya da krallık olması imkansız ötesi imkansızdır. çünkü suud ailesi henüz iktidara gelmemiştir. bölge ingilizlerin kuklası şerif hüseyin ve oğullarının elindedir. şerif hüseyin'in de suud ailesiyle uzaktan yakında alakası yoktur.
  16 -9 ... tatarkemal
 8. 8.
  olabilir ya da olmayabilir. cekip cekmemesi atatürk ün milletinin bagrinda ki yerini degistirmez.
  7 -3 ... gazikentli
 9. 9.
  buna inananların yönlendirileceği sayfa için;

  (bkz: 404 not found)
  4 -7 ... voicesofthedead
 10. 10.
  inanmayı çok istediğim fakat verilen tarihlerden dolayı pekte yaşanmış olmasına ihtimal vermediğim olaydır. (bkz: keşke)
  3 -1 ... tacsizkral