1. 1.
  Atatürk'ün serveti bize bıraktığı vatan ve cumhuriyettir. işgalci devletler ülkeyi parçalarken paracıkları ile oynayıp, dara düşünce kaçmamıştır. Gerisi ile de ilgilenmiyorum.
  16 -15 ... howl
 2. 2.
  Man adaları’nda offshore hesabı olan kimdi?

  Hatta katar bankalarındaki gizli hesapların sahibi??

  Hah, işte o noktadan yürünürse doğru yanıtı bulunacak olan soru.
  11 -6 ... mitolojide kokorec tanrisi
 3. 3.
  adolf hitler'in mirası ve atatürk'ün mirası konulu bir alt başlık açmak gerekirse birininki yıkık bir ülke , birininki yeniden yaratılmış bir ülkedir.
  bu topraklar 11. yüzyılda kazanıldı ise 19. yüzyılda neden elinde japon çükü kadar toprak kaldı diye sorarlar adama.
  ayrıca sen bir savunma savaşı yaptın a dalyarak neye zorlayabilirsin karşı devletleri diye de sorarlar adama.
  ama sana sormazlar. evet.
  8 -1 ... gavur imam
 4. 4.
  Kardeş atatürk orman çiftliği varya işte o yoktu sıfırdan kuruldu orası mesela iş bankası anadolu sigorta filan hiçbiri yok iken bu paralarla kuruldular

  Çankaya köşkü varya aslında bağ evi lan sen oturmazsın orada tipini sevdiğim troll.

  atatürk ün serveti vs adolf hitler in serveti

  Çocuğu yoktu diyorsun da adamın tonla akrabası vardı ne diyorsun sen aha buradan bak;

  https://www.google.com.tr...eyen-cok-yakin-akrabalari

  Vel hasılı kelam 15 yıldır o adamın temelini attığı yerleri satıp geçiniyor bu devlet sende hala rerörü.
  8 -4 ... shizi
 5. 5.
  peki çok sevdiğiniz führer yok olmuş bir ülkeyi tekrar kurdumu. atatürkün serveti türkiyedir adolf hitlerin servetiyle kıyaslanması açık ve net osmanlı çomarlarının işidir. 2 abdülhamit dediğiniz adam zaten sikilmiş osmanlıyı sikmeye devam ediyordu almanlarda böyle bir olay yaşanmadı diye biliyorum. evet ekonomik sorunlarımız vardı çünkü bu amına kodumun osmanlı padişahları sanayi inkılabı falan dinlemeden iş yaptıklarından gerileye gerileye birşey kalmadı.
  6 -5 ... 2023 bor karteli
 6. 6.
  adamsan bu entry'i silemezsin savcıya da aynen bu şekilde aktarırsın tamam mı?
  6 -4 ... niyazi yildirim gencosmanoglu
 7. 7.
  ilgili linkideki makaleyi inceledim.

  Çok acı verici bir hadise.
  O makaleye göre, parayı cebe atmış atamız. Yani o paranın tamamını orduya kullansa idi, o gelen tüm yardım paralarını. şuan türkiye cumhuriyeti çok çok gelişmiş olur ve "suriye,ırak,ermenistan,azarbaycan,kıbrısın tamamı, yunanistan ve bulgaristandan birazcık" Olacak şekilde toprak genişliğimiz de olabilirdi.

  Ordumuz o zaman çok aclık ve çok zor şeyler yaşamıştı. Para varken cebe atmak yerine atatürk o parayı keşke orduya yatırım yapıp kurtuluş savaşında toprak bütünlüğünü koruyup genişletseymiş. Şuan ırak ve suriyedeki olaylar yaşanmıyor olurdu adım gibi eminim. Petrol direkt türkiye'ye akardı.
  4 -5 ... acilin ben doktorumm
 8. 8.
  Yazık birileri de MAN adalarından bahsetmiş hemen. Kabullenmiş yani atamın böyle bir şeyi yapabileceğini. Yanlışı(!) yapılan diğer bir yanlış ile savunuyor. Diğer kesim de aynı şekil zaten anlatmaya gerek yok. Ülkenin özetisiniz sayın yazarlar. Odun kafalı milletvekillerinden hiçbir farkınız yok. Konuya gelecek olursak da böyle safsatalara ancak ve ancak tarih cahilleri ve çomar kesim inanır. Onlar islamcı ya hani. Atam içki içiyormuş ooo bu o zaman kesin din düşmanı.. size anlatıp kendimi yorma gibi bir derde de düşürmeyeceğim inanmaya devam edin. Okumamaya da devam tabi. Evet
  4 -3 ... kokontomokonto
 9. 9.
  Entryleri silmeyinde 10 yil sonra okuduğunuzda nasıl bir mal olduğunuzu iyi görün.
  3 -2 ... katsura
 10. 10.
  kendi ülkesini sovyetlerin kucağına atıp kendi kafasına sıkan bir malla atatürk'ü yan yana nasıl getirirsiniz? almanya bu piç yüzünden ikiye bölündü tarih de mi bilmiyorsunuz?
  1 -1 ... napakyanii