1. 1.
  atatürk havuz oluşturup telefonla iş adamlarını tehdit edip para toplamıyordu. kendisi hediyeyi severdi. helal hoş olsun.
  #37733312 :)
 2. 1.
  aferin çocuğum, troll facebook sayfalarından kopyala/yapıştır çok güzel içerik hazırlamışsın. tam bir troll çomar adaylığını başarıyla tamamladın. çıkarken plaketini alırsın kapıdan.

  üç tane bakan ismi say dense, google'ı karıştırırsın. ama sosyal medyada gördüklerinin veya okuduklarının gerçek olup olmadığını internette araştırmak, sorgulamak aklına gelmez. ya da üşenirsin. kafanı çalıştırmaktansa, düşünmeden sorgulamadan inanmak daha kolay geliyor insanoğluna, sen de haklısın çocuğum. bak bu söylediklerimin bilimsel kanıtları var; google'dan ulaşabilirsin dilediğin zaman.

  o yüzden çamur at izi kalsın mantığıyla kahvehane siyaseti yapana kadar; yaşınızın gerektirdiği gibi dijital dünyayı iyi şeyler için kullanmayı deneyin. araştırın, sorgulayın, büyüyün. bu dediklerimi yapın ki ilerde arkanızdan piyon demesinler, insan desinler.

  kapiş?
  #37733431 :)
 3. 2.
  Atatürk'ün serveti olarak bir tek orman çiftliği vardı ve orayı da gidip dinlenmek için kullanıyordu. Şimdiki devlet büyüklerinin olduğu gibi 1250 odalı sarayı yoktu. Başlığı açan angut açtığı fabrikaları yazmış bir de bu fabrikalar ülkeye aittir. Atamız ki öldükten sonra tüm servetini milletine bağışladığı için atamız diyoruz eğer isteseydi ülkeyi kendi üzerine yapardı. Bırakalım bu sululukları.
  #37733491 :)
 4. 3.
  Atatürk'e laf atan orospu çocukları ülkede her zaman fazla mıydı yoksa yeni mi türedi gerçekten merak içerisindeyim

  Tebrikler altın dildo kazandın artık canın sıkıldıkça götüne sokarsın.
  #37733504 :)
 5. 4.
  Trollüğün bokunu çıkaran yazarcık. Haddini bil çünkü bu kısımda çizgiyi aşıyorsun. Atatürkün servetini nereye bağışladığını ya da milletin parasını yatlara uçaklara saraylara vermediğini biliyoruz değil mi? Adam koskoca Türkiye'yi kurdu bence her şeyi yapsa yeridir. Ama mütevazi bir insan ki o sadece orman çiftliğine sahip. Geri kalanı bağış ya da yardımlarda kullanan bir lider kendisi, kimse bok atamaz.
  #37733541 :)
 6. 5.
  3.köprüyü ve Avrupa'ya korku salan havaalanını eklemeyi unutmuşsun amk.
  Onları da yaz listeye.
  #37733572 :)
 7. 6.
  Sinan meydan gibi bir tarihçiden o servetin miktarını öğrenebilirsiniz ve o servetin de halka miras kaldığını bilmeyen mal beyanı bir entry.
  #37733613 :)
 8. 7.
  Kendisinin tek mal varlığı orman çiftliğidir, kalanlar devlet malıdır. Çiftliği de tarım bakanlığına bırakmıştır. Çiftliğin De kendisi öldükten sonra millete olan yararı ortadadır.
  #37733636 :)
 9. 8.
  arkadaş şu yazıları kopyala yapıştır yapmayın la şuraya.
  savaştan çıkmış bir memlekette bir kişinin bu kadar mal varlığına sahip olabileceğini aklınız alıyor mu sizin?
  ülke komple atatürk'ünmüş yani, istese sürermiş hepimizi öyle mi?
  #37733668 :)
 10. 9.
  ak saray izin olmayan bir alana kaçak biçimde inşa edilmiştir; atatürk'ün serveti bankaya, dolayısıyla türk halkına bağışlanmıştır.

  ayrıca atatürk'ün isviçre ve bilimum başka ülke bankalarında, rüşvet ve hırsızlık/yolsuzluktan edinilen parça parça milyon dolarlık gizli hesapları yoktu. sizi işte böyle hopppppppur hopur hoplatacağız gerçeklerle! teist sen de oradan havlama, kuyruğunu sıkıştırırım senin it!
  #37739635 :)
 11. 10.
  Ya varya çok söverim sana öyle böyle sövmem. Bidaha böyle post açarsan troll mroll dinlemem validenle çay içerim.
  #37739913 :)
 12. 11.
  Zırva başlık sahibinin görünmediği konucuk. Hayırdır, başlık parası alan troll, Ak Saray'a mi kaçtı? denilesi mevzucuk..
  #37739928 :)
 13. 12.
  buz dağının görünen kısmı ile yapılan kıyaslamadır. saray ne ki ? o sarayın kocaman bahçesine gemicikleri çekin sarayın odalarını ( 1500 oda yeter sanırım ) sıfırlanan ve sıfırlanmamış paralar + taşınmaz mülklerin ( bilmem ne konaklarından alınan villalar vs ) tapuları ile doldurun öyle bir kıyas yapın bakalım aradaki fark ne kadar çıkacak.
  #37739989 :)
 14. 13.
  50 senedir araştıryorlar

  m.kemalin cukkaladığı bir servetini bulamadılar,

  halkın ve devletin kendine verdiğini de

  kanun çıkarttırıp gene milletine bağışlamıştır.

  ne bu hırsız oğlu hırsız dinci köpekleriyle bir alakası vardı

  ne de yolsuzluk yatığı ayyuka çıkan yancısına ceza olarak

  kenarıya almak cezasını vermez

  kellesini alırdı.

  ne akla hizmet bu hırısız oğlu hırsız dincilerle

  m. kemali kıyaslayabiliyorlar.
  #37740693 :)
 15. 14.
  mustafa kemalin serveti de bilahare dinine küfrettiği hint halkının cidal-i milli ye destek olması için çoluğunun çocuğunun rızkından alıp verdiği 500 bin lira ile ve sonraki gayrı meşru dikdatörlüğü devrinde sahip olduğu şeylerle oluşmuştur. iş bankası böyle kurulmuş, chpnin serveti ve bakiliği böyle tedarik edilmiştir.

  bir siyasi partinin bir bankaya sahip olması nasıl bir mevzudur ağalar?
  bir partinin il temsilcisinin validen daha fazla salahiyetli olması nasıl bir şeydir?

  siz bunları eleştireceğiniz yere kalkmışsınız milletin vergisiyle yapılan, ak parti iktidardan gitse de millete kalacak olan ve milletin ihtişamını gösteren saraya çamur atıyorsunuz.

  onun ampulünün yaktığı elektrik parasına kızacağınız yere üç buçuk chp linin iş bankası üzerinden sahip oldukları servete, sefahat sürmelerine rağmen halkın dinine, imanına, fikriyyatına küfretmelerine kızsanıza!

  tabii kızmasınız, zira bunları irtikab eden sizsiniz ve kendinize demokrat, kendinize çağdaş, müslümana ceberrutsunuz siz!
  #37740787 :)
 16. 15.
  bu başlığın bir sahibi var mı ? varsa kim. çünkü trollukla yavşaklık arasında bir fark kalmadıysa bilelim.
  #37740800 :)
 17. 16.
  harbiden çok salak olan insandır. zaten wikileaks belgelerine göre bu mustafa kamal'in isviçre'de banka hesapları çıkmamış mıydı? hatta afet inan'a "afet kızım çabuk evi boşalt", "paraları erit" dediği ses kayıtları da yok muydu? Manevi kızlarına gemiler, yatlar, katlar almamış mıydı?
  #37740817 :)
 18. 17.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1531118/ +
  #37740824 :)
 19. 18.
  sikerler aga, sikerler...

  şu hint halkının parası mevzusu da sıktı.
  adamın yapmaya çalıştığı şeyi dahi anlamaktan aciz mal beyinlerden artık sıkıldım.
  o bankanın kurulması şarttı.

  ama bu adam bu bankayı kurmamalıydı.
  onun yerine yahudinin biri gelip kurmalı bir güzelde sikmeliydi sizi.. amk dingilleri sizi. hala chp'nin banka ortağı olmasına takmış kafayı. e be beyinsiz, bu devletin tüm imkanlarını bilmem ne cemaatine peşkeş çekerken, ziraat bankasından kredi vererek cebinden beş kuruş çıkmadan milyar dolarlık servet yaptırdığın "milletin amına koyacağız" diyen adamlara, gemicik üzerine gemicik alan bilal'lere, seks oyuncakları alıp, türlü türlü fanteziler yapan damatlara, o damatların ortak olduğu şirketlere tek kelime etmezsen yedi sülaleni elekte geçirirler tek kelime edemezsin.

  gelen para olduğu gibi yenmediğini adı gibi bilen adamların hint'lilerin çocuklarının rızkından aldığı diye burada sömürü yapıyorsun. ayrıca o zaman hindistan toprakları olabilir ama sonradan pakistan olan müslümanlardan gelen paralardır. elin ingiliz sömürgesinin sana para göndereceği yok..

  paraların gönderiş sebebi de hilafeti korumak..

  neyse, o hilafet olaydı keşke.
  başınızı çıkartamasaydınız. iki kelam edemeseydiniz. ebinizin amını tersten görseydiniz. ah ulan, atatürk'ü silah arkadaşlarını, bu vatanı kanser olan osmanlı'dan kurtarıp eli yüzü düzgün bir devlet olmasını sağlayan hiç bir insanı hak etmiyorsunuz.

  adam gelen parayı söylüyor ama yahudilerin kurduğu bankacılık sistemi yüzünden borçlanan osmanlı'nın paralarını, tramvay hatlarının kontrolünü ele geçirmiş fransızlardan, demiryollarının sahibi ingilizlerden nasıl kurtulduğunu, nasıl millileştiğini görmezden geliyor.

  o yüzden bu zihniyetin ta amk ben.
  #37740872 :)
 20. 19.
  ikisinide eleştirmek bence haksızlıktır. Atatürkün serveti olmayacakda kimin olacak bırakında olsun. Tüm dünya onun olsa yine hakkını ödeyemeyiz. Sarayı eleştirmekde yanlış bunu akp muhalifi birisi olarak söylüyorum. Saray akpnin değil türkiyenin. Yarın orda başka partiden biriside oturabilir. Karşıt görüşlü olmak öküzlemesine muhalefet etmek olmamalı.
  #37740897 :)
 21. 21.
  atatürkün bilinen bir serveti yok.

  devlet eliniz de, belgeleyebilen var da varda açıklamayan toptur, ibnedir.

  millete 1300 maaş çok deyip

  o kaç-ak saraya harcanan para daha düşündürücü.
  #37748089 :)