1. 1.
  (bkz: cumhuriyet halk partisi).
  1 -3 ... leggare
 2. 2.
  deniz baykalın basta oldugu surece soru isaretlerine mahal veren cumledir..diger partileri dusununce ataturke en yakın olarak gordugum partidir..
  ... narkolepsi
 3. 3.
  atatürk'ün yolundan iyice uzaklaşan ve sadece atatürk'ün adını oy toplama silahı olarak kullanan kişilerin başında olduğu siyasi parti.
  4 ... keshberfo
 4. 4.
  En son çare olarak bu cümleyi sarfetmişlerdir.Kandırmanın son halidir.
  2 ... tipinidegisdenizderlerbana
 5. 5.
  türkiye'de şu an bulunmayan partidir. zira atatürk, bilmem farkında mısınız ama yanımızda değildir artık. chp'yi kasıt ediyorsanız yazıklar olsun size, gerçekten kemikleri sızlıyordur adamın. hani oy toplamak için hep partiler bazı duyguları sömürür ya, milliyetçilik, türklük, din, laiklik, atatürk vs vs bunlara prim vermemek işte bu satırları okuyan yüce türk gençliğinindir.
  ne chp atatürk ün partisidir, karşılaştırmak için, (bkz: atatürk)
  ne akp merkez partidir, karşılaştırmak için, (bkz: rte)
  ne mhp milliyetçi partidir. karşılaştırmak için, (bkz: miiliyetcilik)
  (bkz: ucuz kelime oyunları)
  (bkz: türk gençliği zekidir)
  1 -1 ... devilscry
 6. 6.
  ilk önce dedelerin, sonra onun oğullarının, en son torunlarının oy verdiği parti. biz babadan dededen böyle gördükçülerin partisi. sanmıyorum ki bundan sonra atatürk'ün partisi kavramı anılmaya devam etsin.
  1 -2 ... ofkeli kalabalik
 7. 7.
  O parti Cumhuriyet halk partisiydi... Şuan bu ismi taşıyan parti ise halkın değil elitlerin temsilcisidir... Atatürk'ün partisi yıkılmıştır, Baykal'ın inşa girişimleri ise beyhudedir...
  ... madmax007
 8. 8.
  halk'tan kopuk bir halk partisi olabilirmi? doğru, atatürk kurmuştur partiyi ama şimdi ki lider ve tayfası partiyi atatürk'ün partisi olmaktan çıkarıp, statükonun partisi konumuna getirmiştir...

  atatürk chp'nin bu günkü halini görse, bunları şamar manyağı yapardı...
  3 ... sogut dalina yuva yapan manda
 9. 9.
  atatürkün kurduğu partidir. zira kendisi bugün olsa, istiklal mahkemeleri dolup taşar, ülkesine ihanet edenler meclisi yerine, dürüst adamların konmasını sağlardı. kimse kolayca çalıp çırpamazdı, bu milleti bu hale getirenleri dar ağacına yollardı, asılırdı bütün meclis heralde.
  1 ... koala ggecim
 10. 10.
  Ülkedeki bütün partiler, tabi bir kaç tanesi hariç. Çünkü içinde yaşadığımız Türkiye Atatürk türkiyesidir. Bu partiler de Atatürk'ün partileridir. Tabi nankörlük eden o bazılarını saymazsak, bilir onlar kendilerini.
  ... mikrop