1. 1.
    yanlış. fatih sultan mehmet rom, abdülhamid han şarap, atatürk rakı içerdi.
    kalite farkı diyoruz buna.

atatürk ün padişahlar da rakı içerdi demesi
    2 -1 ... timarli sipahi neferi
  2. 2.
    Evliya onlar evliya.
    2 ... benimhalaumudumvar
  3. 3.
    bu padişah milletinde kuru sulu karışık ne bok ararsan vardı.
    1 ... yayli calgi
  4. 4.
    atatürk'ün gösteriş için içtiğini düşünen beyinsizleri de ortaya çıkarmış bir başlıktır.ulu öndere dolaylı olarak hakaretten başka bir şey değildir. önce kendi götündeki boku temizle sonra atatürk kadar başarılı ol, ondan sonra eleştir amk cahili.
    1 ... sovyet piyadesi
  5. 5.
    Dediklerine aynen katılıyorum ne de doğru söylemiş ah keşke şimdi yanımda rakı olsaydı da Mustafa Kemal'in bu harkülade sözlerini düşünüp resmini karşın alıp iki tek atsaydım, dertleşseydim paşamla .

Arkadaşlar dünya üzerindeki en büyük komutanıdır kanaatimce

Cengiz Han

Timur

Fatih Sultan Mehmet

Attila

Yavuz Sultan Selim

Mete

Büyük iskender

Jül Sezar

Napolyon Bonapart

Hannibal

Halîd bin Velîd

George Washington

Selahaddin Eyyubi

Bunların hepsini toplasanız yanına erken çağ ve modern çağ komutanlarını ekleseniz gene de bir Mustafa Kemal etmez. nicelerinden kat ve kat daha iyi olan Mustafa Kemal ne dediyse ne yaptıysa doğrudur aksi iddia edilemez insanlık tarihinin en büyük insanı büyük Türk milletinin sonsuza kadar iradesini hükmedecek yegane kişi Asla onun dediklerinin dışına çıkmamalı türk milleti aradan milyon yıl da geçse türk milletinin iradesi bu büyük insana bağlıdır büyük Türk milleti koşulları gözden geçirerek kendi geleceğini kendisi belirleme hatasına zinhar düşmemelidir ...
    2 -3 ... isminiunutanadam
  6. 6.
    zararlı olan birşeyi kimin içtiğinin önemi yok. bir boka faydası olmayan içki türü.
    2 ... rocksuperstar
  7. 7.
    yalana bak yalana. abdulhamit han dediğin kimse abdestsiz sokağa bile çıkmayan kendini islam davasına adamış allah korkusu olan bir insandı. oysa kemal öyle miydi ? kemalikler muhafazakar liderleri itibarsızlaştırma politikası izliyor.
    2 -3 ... rebel12
  8. 8.
    II. abdülhamid rom içerdi. kaynak kendi torunu.

`http://www.haber7.com/kul...lhamit-gercekte-ne-icerdi`
    -1 ... sadede gel
  9. 9.
    tarihindeki hükümdarların içki içip içmediğini bu kadar merak edip büyük, kocaman bir sorun haline getiren başka bir toplum yoktur herhalde...

bildiğim kadarıyla ıı. abdülhamid gençliğinde içerdi. tahta çıktığında ise içmeyi bıraktığını duymuştum.
    ıv. murat, ıı. bayezid gibi isimlerin de içki içtiğini duymuştum.
    1 ... junxer
  10. 10.
    paşam diyorsa kabulümdür.
    ... economistman