1. 1.
  atatürk ün namaz kılarken fotoğrafı olduğu söylenir ancak bununla ilgili bir kanıt ve iddia edildiği gibi fotoğraf bulunmamaktadır.

  bunun yerine oruç tutarken fotoğrafını veriyoruz.

  atatürk

  görüldüğü üzere gayet oruçlu bir biçimde oturmaktadır..

  edit: ironi amaçlıdır.
  104 -151 ... en zayif halka
 2. 2.
  bir kaptan olarak atatürkün en sevdiğim resimlerinden birinin böyle tırt bir başlıkta görmek beni üzmüştür. oructa tutar, namazda kılar, dua da eder, içkide içer, rakıda içer, dans da eder, oynarda. batmış bir ülkeyi küllerinden kurtarıp bize emanet ederde. birileri gelir bu ülkenin içine sıçarda.
  73 -20 ... cpt cnone
 3. 3.
  soyut şeylerin fotoğrafının çekildiğine inanan basit bir şakirt yorumudur. efendim son duyulanlara göre tüm şakirtler güneşi görüyormuş...
  34 -9 ... gozgozgoztepe
 4. 4.
  şanlı bir tarihin yeniden dirilişine vesile olmuşsun, ülken için cephelerden cephelere koşmuşsun. hayatını bu uğurda harcamışsın.

  halkım özgürce yaşasın,
  uludağ sözlükte hakkımda istediği gibi yazsın çizsin bile demişsin ama;

  yinede yaranamamışsın. bu senin kaderin büyük önder. maalesef bıraktığın emanetin genetik bir özelliği olan "meyve veren ağaç taşlanır" kalıbını yıkmış değiliz.
  44 -6 ... hydrargyrum
 5. 5.
  Atatürkün oruç tutarken çekilmiş bir fotoğrafi yoktur. Atatürk bir ülkenin geleceğini kurtarmış bir adamdır. Bu adam isterse oruç tutmasın, namaz kılmasın hatta bırakın dinsiz olsun. Şimdiki nesilleri kabul etmese bile, o kabul etmeyenlerin ataları bu adama zamanında çok dua etmiştir. Allahın işine karışılmaz ama o dualarla bile cennete gidebilir. Yaptıklarıyla birçok kişinin namusunu,iffetini kurtarmış adamdır. Asıl ayıp olan, asıl aşağılanması gereken, boyu kadar sakal bırakıp hiçbir ramazan orucunu kaçırmayan kişilerin kul hakkı yemesidir.
  41 -8 ... dispatcher
 6. 6.
  neyi ispatlamaya çalıştığı anlaşılamayan fotoğraftır.
  (bkz: osuruktan teyyare selam söyle o yare)
  19 -2 ... twtybr
 7. 7.
  bir insanın ibadetinin fotoraflı kanıtının olmasının gerekliliğinin saçmalığı ve bunu arayanların aptallığı bir yana bırakılırsa, atatürk'ün dini inanışları üzerine yorum yapıp, "namaz kılardı, oruç tutardı" diye konuşmanın da bir alemi yoktur. bilemeyiz ve zaten hiçbirimiz için bir önemi yoktur. bu kadar.
  13 -1 ... tenpura
 8. 8.
  atatürk'e bok atarak günü kurtardığını sanan doğal atığın paylaşımıdır.
  18 -3 ... larsmon
 9. 9.
  namaz kılarken, oruç tutarken * fotoğrafı olan insanların ülkeyi daha iyi yöneteceğini düşünen güruhun saçma arayışıdır.
  18 -4 ... cany13
 10. 10.
  atatürk ün en az deniz baykal kadar olabildiğinin ironik bir şekilde yaklaşımını hazmedemeyen kemalist galoşlarının tepkisine bakılırsa hiçte bir şey anlamıyorlar farklı yaklaşımlardan.
  12 -24 ... en zayif halka