1. 1.
    atatürk ingiliz kraliyet ailesine bir yemek vermektedir.tüm tasaklı generaller subaylar cartlar curtlar yemekte hazır bulunmaktadır ve istenmeyen bir olay olur büyük bir kayık tabakta masaya makarna getiren garson ayagı takılıp düser makarnalarda tabi yere ondan sonra insanlar birbirlerine hassiktir sıctık rezil olduk cinsinden bakar ve atatürk ayağa kalkar ve derki =bu millete herşeyi ögrettim ama uşaklıgı ögretemedim der=ve bunun üzerine salondaki herkes elleri kızarana kadar atatürk'ü alkıslar.
    17 -4 ... gerçek
  2. 2.
    Tartışılması mümkün olmiyacak ve her devriminde kanıtlanan muhteşem ve ötesi zeka...
    4 -2 ... probus
  3. 3.
    bizim bu ülkede yaşamamızı saglayan zeka. yunan,ingiliz,fransızların elinde ezik olamamızı engelleyen zeka. yüce insan..
    5 -2 ... pink floyd
  4. 4.
    pahabiçilmez bir şey,acaip kıskandırıyor...
    helede avrupalıları...*
    3 ... selmagezinir
  5. 5.
    tartisilamaz dehanın* en buyuk ispati (bkz: turkiye cumhuriyeti)
    1 ... cell-im
  6. 6.
    atatürk'ün zekasının muhteşem olduğu konusunda ne kadar şüphe yoksa, bu zekadan hala medet uman,dirilse gelse diye hayaller kuran zavallıların varlığının çokluğundan da şüphe yoktur.
    5 -3 ... palta
  7. 7.
    bende olsa memleketi kurtarırdım diye düşündüğüm zeka...
    -1 ... probus
  8. 8.
    şu anda türkiyede türk olarak yaşamamıza neden olmuş mükemmel insanın, mükemmel düşüncelerine denilebilinir.
    1 -1 ... eqin
  9. 9.
    muhteşem kelimesinin karşılamaya yetmeyeceği zekadır.
    -2 ... witch
  10. 10.
    Kivrak zekanin olumsuz durumu olumluya donusturdugu onemli diplomatik anlardan biri.
    ... raknerak