1. 1.
  kuran içeriğini bilmeyen saf insanları dincilerin kandırmalarına engel olmak. bundan dolayı bu dinciler kuran okumaları için ev ev davet edilir ve çatlayıncaya kadar beslenirlerdi ve dahi cepleri de.

  bunların atatürk düşmanlığı da buradan gelir. ekmeklerine ve havalarına mani olunduğundan.
  8 -2 ... teflon
 2. 2.
  Milletin dinini Allah ile arasında yaşayabilmesi ve manevi aleme ulaşabilmek için kötü niyetli kişilerin aracılığına muhtaç olmamasıdır.
  1 ... enternasyonalist olun az ya
 3. 3.
  bilmediğin dilde arapça bir şeyler geveleyip ne okuduğunu bile anlamayan dingillerin okuyup en azından neye inandığını bilsin diye yaptığı çeviridir. ayrıca incil diğer dillere çevrilince avrupda olan aydınlanma( ki çoğu aslında incilde olmayan şeyleri bize uygulatıyor demiştir) türkiye de olmadı. demek ki tam bir malsınız çünkü hiçbir aydınlanma olmadı. ya da hacı hoca takımı dininizi çok iyi yansıtıyor.
  3 -1 ... crux ansata
 4. 4.
  turkce olduda ne oldu bismillahın ne demek oldugunu bilmiyorum apple ın elma oldugunu bildigim kadar.
  -2 ... cileksultan
 5. 5.
  ulan gerizekalı takım yazmış
  ben kuranı okudum da müslüman oldum
  okuyunca inkar edeceklerini mi sandınız...
  ... polatwrong
 6. 6.
  okunsun da anlaşılsın diye. şöyle ki arapça öğrenmek zaman alan bir uğraş. tamam öğrenilse, herkes tam anlamıyla okusa daha güzel olur elbet lakin atatürk'ün yaptığında da zerre kötü düşünce olduğunu düşünmüyorum. adam rahatça okuyalım diye çevirtmiş hem de döneminin işini en iyi yapan adamına. allah razı olsun.

  not: kaynak gösterilen kitap anı türünde bir eserdir. anı türündeki eserler tarih'e kaynaklık etmede son derece yetersizdir. her şeyden önce objektif değildir. eğer anı türü eserlerle tarih bilimi'ne yön vermek isteseydik, herkesin leşi çıkmıştı. anı türü iftiraya çok müsait bir türdür çünkü.
  2 ... selfcontrol
 7. 7.
  Millet ne okuduğunu, aLLAHIN SÖZLERiNi ANLASIN DiYE. aMA BiZiM DALYAR.... iSLAMCILARA GÖRE BUNU YAPAN ATATÜRK DiNSiZ AMA KÜRTÇEYE ÇEViREN ERDOĞAN iSLAM HALiFESi OLUYOR A....

  NOT: LAFIM KÜRT ARKADAŞLARA DEĞiL ONLAR ALINMASINLAR.
  2 ... schwarz und weisse