1. 1.
  metal fırtınanın 2. serisinde de geçen bir komplodur.
  2 ... lord esseinski
 2. 2.
  atatürk'ü klonlamak, onun yeniden gelmesini beklemek yerine içimizden başka atatürkler çıkmasını sağlasak dedirten eylemdir.

  yanlış anlamayın tabi ki de atatürk'e saygım ve sevgim ölçülemez ancak herkes bu ülkeyi kurtarmak için yapabileceklerini hiçe sayıp başkasını beklerse bu ülkeye bir atatürk daha gelmez.

  unutmayın ki atatürk'ün de altını çizdiği gibi;

  muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. **
  8 ... st27
 3. 3.
  metal fırtına 2 de geçen komplodur.kitapta atatürk'ün naaşının israil tarafından çalınıp klonlanmak ve kendi çıkarları doğrultusunda kullanılmak istenmesi olayı geçmektedir.
  2 ... pasocikartan
 4. 4.
  Görüntü olarak klonloyabiliriz ancak aynı cesaret, yüreklilik bir daha yaratılabilir mi acaba? işte onu klonlamamız imkansız.
  2 ... saskaloz balikk
 5. 5.
  fikirleride klonlanamayacağı için hiçbişeye yarmayacak durumdur.
  2 ... umutsuzlar parki
 6. 6.
  kendine güveni olan bir toplumun asla düşünmeyeceği durum. yeni bir atatürk'ün doğması ve bizi bu durumdan kurtarması umudumuzun azaldığını da gösterir ayrıca.
  1 ... samet in paris
 7. 7.
  klonu atatürk olamayacaktır. atatürk'ü atatürk yapan dehasının yanında hayatta karşılaştığı tecrübeleridir. ancak kendisini canlı şekilde karşımızda görmek nasıl bir duygu olur cidden merak etmekteyizdir.
  3 ... endemik pandemi
 8. 8.
  düşünen: ali rıza bey.
  1 -1 ... phoibos apollon
 9. 9.
  gerçekleşmesi anında ampul tayfasının push(t)'un yanına kaçması beklenmekte..
  3 -1 ... salcali kalca
 10. 10.
  fettullah gülen ve cemaatinin ayvası yiyeceğini anlayarak kaçmasına sebep olan durum. o zaman ülkedeki devlet dairelerindeki oluşacak boşluğu hakedenler doldurabilirler heralde.
  1 -2 ... deleted exclurel