bugün

Tuğrul Selmanoğlu denen zat' atatürk için '' kendiside Selanik göçmeni, mülteci.” diyor ama o zamanlar selanik bir osmanlı şehri, bundan haberi yok * cehalet,cehalet...

https://twitter.com/Ateis...tatus/1694088367082791298
yalnız suriyenin kuzeyi de misak-ı milli içinde.
yahu iyi de ne kadar salaksınız @2 nin de dediği gibi halepe kadar olan topraklar musul kerkük de misakı milli sınırları içinde selanikle aynı pozisyonda, suriyedekiler de türk değil selaniktekiler de.
ha türküz diyorlarsa selaniktekilerle aralarındaki fark birileri türkçe öğrendi dğierleri de arapça.
Selanik’ten göçen adam 125 sene önce tiril tiril kurmay üniformasıyla almanya’ya padişah yaveri olarak gidiyordu, bunlar bebek mamalarını zıkkımlanıp karılarına atlıyorlar..

Başlarım böyle soydaşa…
kendisinin almanya'da yaşayan aşağılık kompleksli bir çomar olmasına ne demeli peki? o kadar müslüman olup da hristiyan almanların ülkesinde neden yaşıyorsun o zaman beyinsiz?

atatürk'ün annesi aydınlıdır. babası ise konyalıdır. atatürk'ün ailesi balkanlara göç ettirilen türklerdendir. yahu atatürk'ün fenotipine baksanız bile türk olduğunu anlarsınız. neymiş sarışın türk olmazmış. kaç kere anlatıldı şu mesele ama arapçılar düşük iq seviyesine sahip oldukları için anlamıyorlar, basmıyor o kafaları.

çin kaynaklarında bile kırgızların kızıl saçlı olduğu yazar mesela. eskiden kıpçak türkleri sarışın oldukları için çinli hatunlar tarafından amma ilgi görürlermiş ama çinli erkekler bundan komplekse girdikleri için kıpçakları öldürmüşler. kaynaklarda hazar türklerinin de kızıl saçlı, mavi gözlü olduğu bilinir. oğuz türkleri ise badem gözlüdür. içlerinde sarışın, kumral, siyah saçlı, kızıl saçlı bulunur. nereden mi biliyorum? kendimden, atatürk'ten ve araştırmalarımdan elbette.

ayrıca avrupalı antropologlar, 19. yüzyılda anadoludaki yörükler üzerinde araştırmalar yapmışlardır. isteyen baksın. sonuçta teknoloji çağındayız. herkesin elinin altında internet var ne de olsa.

peki selmanoğlu'nun türklük kesip öyle bir iğrenç sakal uzatmasına ne demeli? kodumun çakma çöl devesi, eski türkler öyle sakal mı bırakıyordu sanıyorsun? bunlar türk tarihini osmanlı'dan başlatan denyolar. devşirmelerle haremlerde grup yapıp türkleri aşağılayan padişahlara benziyorlar. hasiktir oradan arap sabunu.
arkadaşlar biraz osmanlı tarihi okumanızı tavsiye ederim, osmanlılar rumeliyi anadolundan bile daha çok önemsemiş ve oraların türkleşip müslümanlaşması için anadoludan pek çok aileyi zorla rumeliye göç bile ettirmiştir, yani balkanlardaki türkler türk oğlu türktür.
Suriye yada arabistan için bu durum geçerli değildir oraları sadece osmanlı vilayeti olarak görülmüş ve sadece yönetim için vali ve asker gönderilmiştir. suriyeli ve ıraklı türkmenleri es geçiyorum ama diğer arap vilayetlerindeki araplar ile rumeli türklerini bir tutmayınız.
Atatürk ile Suriyeli sıgınmacıları bir görüp aklamaya çalışanlar türk düşmanı oç'dur.
selanik de osmanlı'daydı o zamanlar. hem göçle iltica birbirinden farklı şeyler. mülteciyle göçmen de birbirinden farklı.
Ama Atatürk Türk. Ama Atatürk Türkçe konuşuyordu. Ama Atatürk'ün anası babası Türkçe konuşuyordu.
Selanikteki Osmanlı vatandaşı Rumlar gibi değildi. Halepteki Osmanlı vatandaşı Araplar gibi değildi.
Ulu önderi karalamak amacıyla yapılmış bir açıklama. Tasvip etmiyorum.
"gardiyanlar çok suç işliyor. yoksa niye hep hapishanede bulunsunlar" gerizekalılığında bir beyanat.