1. 1.
  evet arkadaşlar; bizler de sizler gibi halk içerisinden birer bireyleriz; bizlerde ekmek yeyip su içiyoruz, hoş ben bazen günü kola içerek geçiririm fakat bunun konumuzla alakası yok.

  gelelim konumuza; atatürk belki de iyi değil çok iyi bir önderdir, belki de çok kötü bir önderdir. burada denilmek istenen neden iyi bir önder olduğunu sanıyoruz?

  örneğin bana kalırsa ulu önder recep tayyip erdoğan içki ve sigara gibi kötü alışkanlıkları olmadığı ve düzgün bir aile yaşantısı olduğundan dolayı çok iyi bir önder.

  atatürk sigara ve çok içki içiyordu diye kötü demiyorum fakat sırf bu alışkanlıklarından ötürü benim için kötü olsa ne olacak diyorum.

  hayat bir görece ise, sevmek göreceli bir kavram ise ulu önder tayyip erdoğanı sevmek görecelerin en güzelidir...
  5 -45 ... iplerini koparan kukla
 2. 2.
  kukla olmadığı için maşa yanlılarınca önder değildir. evet.
  7 -1 ... thelma
 3. 3.
  hayata dair kabullenmesi zor gerçekler
  1 -3 ... iplerini koparan kukla
 4. 4.
  Askeri hayatı savaşlar içinde geçen bir insan ile hayatını rahatça geçinen iki insanın mantıksız karşılaştırılması. Atatürk milletini rahata erdirmeden kendisi ve ailesi rahata ermemiştir. Oysa ki RTE ile ilgili böyle bir duruma rast geldiğimizi düşünmüyorum. 100 metre koşsa kendini güvenliklerine taşıtacak bir insanla cepheler arasında tepeden tepeye koşan bir insan kıyaslanamaz. işte bu yüzden Atatürk Ulu Önder işte bu yüzden iyi bir önder sanılmıyor iyi bir önder olarak biliniyor.
  ... golluuum
 5. 5.
  Bence Tamamen Haklı Bir Şey Tüm Ülkeler Adına Sevilen Bir Önder Onun Gibi Bir insan Bir daha Bulunmaz Böyle Bir Konu Sanmak Değil Gerçekten Büyük Bir Önder O Bizim Önderimiz, Atatürk' ümüz.
  ... captain 35
 6. 6.
  Atatürk'ün iyi bir önder olduğunu düşünmek kişiye özel bir durumdur. Yani, aile yaşantısı ile iyi liderlik arasında bağlantı kurmanın gerekli olmadığı durumdur. Zira Netenyahu' da alkol ve sigara kullanmamaktadır ayrıca iki çocuğu bir de karısı vardır. Bu durumda masum insanların katili Netenyahu'nun da iyi bir önder olduğunu sanan kuklaların olması acıklı bir durumdur. Biraz bilgi lütfen.
  http://upload.wikimedia.o...ITH_HIS_WIFE_AND_SONS.jpg
  4 -1 ... headlime22
 7. 7.
  Sanmıyorum biliyorum denilmesi gereken konudur. Atatürk dünyanın görüp görebileceği en üst düzey devlet adamıdır. Bu iddia değil bizzat dünya ülkelerinin görüşü. Recep tayyip erdoğan ise fakir halkların, genelde kafası az çalışan kitleye hitap eden ucuz kahramandır.
  6 -2 ... rainheart
 8. 8.
  Abi bi dakika ben başlıktan ziyade Recep Tayip'e ulu önder diyen kafasını anlayamadığım yazar söylemine takıldım. Tayyip evde mi oturuyormuş? iyi aile çocuğu muymuş? Sigara ve alkolü de yasaklamışmış? E bu adam insanların ölümüne seyirci kalan savaş çığırtkanı adam değil mi? Çok iyimiş lan.
  2 ... aspirinnnnn
 9. 9.
  ataturk'un gelmis gecmis en buyuk onder oldugunu kendine yedirememek.
  1 ... geographyisdestiny
 10. 10.
  rte'yi iyi bir önder sanan mal beyanıdır. ve bu yazar ülkede savaş çıkınca kaçacak ilk kişiyi önder olarak görür.
  ... miller of miller