1. 1.
  sözlüğümüzün en önemli standartlarından birini delmek bizim üstümüze düşmez, ancak varlığımızı borçlu olduğumuz, bizim de sözlüğümüzün var olmasını doğrudan sağlamış ulu önderimize her daim ihtiram etmemiz için teklif ettiğim kampanyadır.

  uludağ sözlüğümüzün öyle güzel aplikasyonları var, şöyle kodırlarımız yapsalar her atatürk yazıldığında büyük harf olsa, ona olan gönül borcumuzu ne kadar güzel ödemiş oluruz.
  8 -40 ... ferayebend
 2. 2.
  aynı şey allah kelimesi için de istenecektir, sonu gelmeyecektir.
  19 -6 ... oneqeno
 3. 3.
  (bkz: aman tanrim ne kadar vatansever bir vatandas)
  18 -4 ... sobaninyanindayatanevkedisi
 4. 4.
  kendisine yöneltilen eleştirilerden cehalet ve art niyet akan kampanya.

  onlar bilmezler ki eski türkçede yani arap alfabesinde küçük büyük harf ayrımı yoktur, o yüzden allah'ın küçük harfle hatta apostrofsuz yazılması zeval getirmez. ama söz konusu atatürk ise gerisi teferruattır.
  2 -16 ... ferayebend
 5. 5.
  allah ve atatürk ün ilk harfinin büyük yazılmasının ardından neden atatürk ve allah aynı uygulamaya konuluyor tartışması başlayacak ve işler sarpa saracak moraller bozulup birileri bu dalgadan gırgır edasında kahkaka şöleni yapacaktır.
  4 ... parantez
 6. 6.
  saçma bir kampanyadır. tribünlere yönelik harekettir. bir şahsın büyüklüğü ilk harfinin büyük yazılmasıyla sağlanacaksa bütün harflerini büyük yazmak gerekir. kaldı ki atatürk 0.1 punto ile bile yazılsa büyüktür. takılmamak lazımdır.
  4 ... antilopyawrusu
 7. 7.
  başharfi küçük yazıldı diye atatürk büyüklüğünden birşey kaybetmez. atatürk sevgisini karakterlerde aramak saçmadır. gereksiz bir kampanyadır.
  1 ... ayyash07
 8. 8.
  sözlüğümüzde kalan tek eksik de bu kampanya sayesinde giderilecek. işte özde değil sözde atatürkçülük kavramı böyle bir şey. şekilcilik takıntılarından dolayı katkıda bulunan herkesi kutluyorum. aferin çok güzel düşünmüşsünüz.
  5 -3 ... eurasia
 9. 9.
  destek vermediğim kampanya. bence atatürk'ün tüm harfleri büyük yazılmalı. bir de bu güzelliği ruhi için de isteyeceğim, şey hımfs... çok sevdiğim bir arkadaşımın adı da.. ayşeler de yesin, bunu.
  2 -2 ... ruhi bey
 10. 10.
  elbet saygıyla ilgili bir istektir. fakat bu onu saçma sapan bir istekten öteye götürmek için yeterli midir, bilinmez.

  (bkz: iki saattir konusuyoruz bir kere ataturk demedik)
  -1 ... stalker