1. 16777215.
  cisminden değilse bile fikirlerinden korunmak gerekir.onun fikirleri koruma kanununa muhtaçtır.bence bu koruma ile gezmekten daha küçük düşürücü bir durum.
  3 -6 ... alexfergusonunsakizi
 2. 0.
  Muhafız Alayı Atatürk’ün güvenliğinin sağlamak amacıyla 18 Temmuz 1920 tarihinde Üsteğmen ismail Hakkı Tekçe tarafından kuruldu. ilk başta TBMM Muhafız ve Tören Taburu'na bağlı olan bu birliğin mevcudu Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanı'ndan sonra 2,500 kişiye çıkarılarak Alay seviyesine getirildi. Ayrıca TBMM Muhafız ve Tören Taburu da bu birliğe bağlı olarak görev yapmaya başladı. Bu birliğe bağlı askerlerin üniformaları diğer askeri birliklerden farklı olarak Türk rengi olan Turkuaz rengindedir. Ilk cumhurbaskanligi muhafiz alayi komutani topal osmandir.
  3 -1 ... saricizmeli mehmet aga
 3. 1.
  sadece bir cahil iddiasıdır.

  Bu gibi beyinler sadece kendilerini bilgili sanmaktadır. ancak sike sürülecek akıl yoktur. Hele hele araştırma hiç yoktur.

  Bakınız: wikipedia/cumhurbaşkanlığı muhafız alayı
  1 -4 ... yesar
 4. 2.
  Niye korumayla gezsin ki adamı koruyacak Türk milleti varken.
  1 -1 ... ilkemm
 5. 3.
  (bkz: cahillik diz boyu azizim)

  (bkz: cumhurbaşkanlığı muhafız alayı)
  1 -2 ... mantardan zehirlenen mario
 6. 4.
  kendisi o kadar ürkütücü işler yapmıştır ki bir avuç şak şakçı, bir cemiyete ait guruh hariç halk çevresine yaklaşamamaktadır bu nedenle korumaya ihtiyaç duymamış olabilir...
  ... isminiunutanadam
 7. 5.
  cumhurbaşkanlığı muhafız alayını bilmeyen cahil beyanı.
  1 -1 ... felsefe muhendisi
 8. 6.
  Arkadaş ilkokul 3. sınıftan bildirdi. 'Birçok şeyi gösterir ama anlayana' diyerekten atarını da koymuş. Anlamadığım yanında gezdirdikleri koruma değil yaver adını aldıklarında farklı bir işlev mi görüyor ? Kendisine muhalefet herkesin kurban gittiği suikastları da biliyoruz. Koruma değil suikastçı tutmasını mı övüyorsunuz ? Hayır hepsini geçtim istiklal mahkemeleri diye bir zımbırtı varken kimin götü yer m.kye saldırmaya, millet konuşmaktan bile korkuyor zaten.
  2 -1 ... sierramaestra
 9. 7.
  halka veremeyecigi hesap yok niye korumayla gezsin.
  1 -1 ... uyuyamayanadam
 10. 8.
  Heee amk heee. Atatürk korumayla gezmezdi. Muhafız alayıda zaten bando takımıydı. Yaverlerde özel kalemdi. Zaten istiklal mahkemeleri de boşanma davalarına bakıyodu.
  1 -1 ... mordorlu