1. 1.
    türk insanının akıl almaz işidir. hala nurculuk, menzil, süleyman, ismailağa gibi ne idüğü belirsiz örgütler türkiye'de varlık gösteriyor. türk halkı bu örgütleri desteklemese asla varlık gösteremezler, ama yeterli desteği görüyorlar işte.

düşünsene lan, bir tarafta atatürk var ve sana "bilim yolundan git, türk halkı olarak hak ettiğin refaha eriş, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çık" diyor.

diğer tarafta şeyhler şıhlar var ve "benden tevbe alın günahlarınız bağışlansın, ben evliyayım gaybdan haberim var, her gün benim verdiğim zikirleri çekin" gibi deli saçmalarından bahsediyor.

sonuç olarak halkımız deli saçmalarını seçiyor.
    6 -2 ... alagur noyan
  2. 2.
    Müslümanların yapması gerekendir. Doğru yol bellidir

(bkz: Hizbullah)
    1 -2 ... premium sozluk hesabi
  3. 3.
    badelenmeyi huy haline getiren, bamya nur çeşmesinin tadını almışların vazgeçemediği yoldur.
    oysa bilinmelidir ki ilim ve fen yolunun çeşmeleri patlıcandır, canandır.
    3 -3 ... rockonbaby
  4. 4.
    kendimi orta yerde pek övmesem de 2 yabancı dil öğrendim, yüksek lisansa hazırlanıyorum ve uzun zamandır kendimi bilimsel ve kültürel yönden geliştiriyorum. yani ben atamızın fen yolundan gidiyorum.

lakin bu ülkede fen yolundan gitmek başlı başına bir zorluktur, insanlar size deli, enayi, kolay kandırılabilir gözüyle bakıyorlar. bu yüzden bunu yapamayan ama bahseden kişilere "siz niye yapmadınız" diye eleştiride bulunmak yanlıştır. zira bu kişiler en azından tercihlerinde batıl inanç ve hurafeleri baz almıyorlar.
    3 -1 ... alagur noyan
  5. 5.
    bok yoluna girmek, badeye büzük açmaktır vesselam...
    2 ... rumeli71
  6. 6.
    kendini şıha bademlettirmekle sonuçlanır.
    2 ... timur cengiz hulagu