1. 1.
    Çin'in kullandığı ilaçları 1931 yılında Atatürk'ün ürettiğini biliyor muydunuz eyy ümmeti mustafa?
    4 -1 ... kapitalist amele
  2. 2.
    Kendisi çocukken maske üretilen bir atölyede (yaz tatilinde) çalıştığı için doğrudur.

Kaynak; yılmaz Özdil in 2500tlye sattığı kitap.
    2 ... agca
  3. 3.
    (bkz: Atatürk ün 90 yıl önceden koronayı tahmin etmesi)

bir realite. rivayete göre atam şöyle buyurmuştur.

"efendiler, tam emin olmamakla beraber ikibinli yıllara girdikten yaklaşık 15-20 sonra, çin'in wuhan ilinde, isminin başında "k" harfi olan bir hastalık peydah olacaktır. bu öyle bir hastalık ki, tüm dünyayı kasıp kavuracaktır. aşısı ise bir seneden önce bulunamayacak hatta bu 18 aya kadar sarkabilecektir. pek tabi, bu hastalığı tespit etmek için de bazı hacatlar icat etmek gerekecektir. bunu da çekik gözlü kardeşlerimiz çinliler becerecektir. ama cihazlar çok pahalı olduğu için ülkeler almakta zorlanacaktır. malumunuz üzere çin devleti ve halkı zor günler geçirmektedir. eğer zor günlerinde biz çin halkının yanında olursak onlar da bize tanı kitini bedava vereceklerdir. tanı kiti ne diye sormayın ben de bilmiyorum. ama bence iyi bişey. toplantı bitmiştir"

ya işte atam, öldükten 82 yıl sonra bile faydalı oluyor ülkeye.
    3 ... zall bana hep abi der
  4. 4.
    Kemalitlerin bir kısmı çomar sanırdım hepsinin çomar olduğunu 2 gündür "tanı kiti parasını atatürk ödemiş" yalanı ile anlıyorum.
    3 ... desifreleyici
  5. 5.
    ismet ile olan mücadelesine benzer. sürekli dibindedir.
    ... sevgikelebegi