bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kulliyen gercek olmayan bir hurafedir. cenaze resimlerine bakarken namazin kilindigi camiiyi gorebiliriz. gerici degil isterlerse mitolojik caglardan gelsinler ataturk un cenaze toreninde gosteri yapmak yurek ister. bu gun bile 5 kurus yere dustugunde tenezzul edip almayan gencligi uyaran onun ustunde ataturk`un resmi var yerde kalmamali diye ikaz eden insanlar mevcutken hangi yobaz cenaze toreninde gosteri yapabilir tekrardan hurafedir sinir bozucudur ve bu hassas gunun arifesinde silinmelidir.
    16 -3 ... aktif matkap
  2. 2.
    http://arsiv.hurriyetim.c...98/11/10/gundem/04gun.htm
    boyle de bir haber varmış.

edit: atamızın cenaze namazının camide kılınmaması onu küçük düürmez.
    ayrıca
    (bkz: benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır)
    8 -1 ... rommel
  3. 3.
    neden insanimizi ilgilendirdigini anlamadigim, amacini belli eden, bir 'trivial' bilgicik...
    1 ... curufinwe
  4. 4.
    atalarımızın söylediği bir sözün başlık olarak sözlüğe yansıması.

"delinin biri kuyuya taş atmış; kırk akıllı çıkaramamış." *
    3 ... optio
  5. 5.
    "ulan bari doğru yalan söyleyin, cenaze namazı kılınmadı deyin de biraz mantıklı olsun" denilesi durumdur.
    2 -2 ... kolibandı
  6. 6.
    böyle bir olaya sebep vermeye kalkıcak gericinin alnının ortasını mezarda da olsam kalkar karışlarım.
    2 -1 ... alpiloji
  7. 7.
    (bkz: oradaydım belgeseli)
    1 ... balyancho
  8. 8.
    "Atatürk' ün cenaze namazı 19 Kasım 1938 sabahı saat sekizi on geçe Dolmabahçe Sarayı' nda kılındı. Cenaze her hangi bir camiye götürülmedi. imamlığı o dönemin Diyanet işleri Başkanı Prof. Şerefeddin Yaltkaya yaptı.

Namaz Allahu ekber yerine Türkçe Tanrı uludur sözleriyle başladı ve selâmlar Esselâmu aleykumyerine yine Türkçe olarak Esenlik üzerinize olsun şeklinde verildi.

Tam dört dakika süren namazdan sonra tabut generaller tarafından sarayın avlusuna çıkartılıp top arabasına yerleştirildi."

kaynak:turandursun.com
    3 -1 ... diyonsos
  9. 9.
    son derece normaldir. hic bir cenaze namazı camide kılınmaz. cami avlusu mezarlık vs yerlerde kılınır. atatürk gibi bir liderinkide güvenlik önlemi olması için dolmabahce sarayında kılınmıstır. zaten cenaze namazları için mekan farkı yoktur. imam cenaze cemaat üclüsünün olustuğu heryerde kılınabilir.
    3 ... imitasyon
  10. 10.
    ya iste bakin, nasil da adim adim, neleri tartisir hale getirdiler! sonra demokrasi'nin geregi bunlar. demokrasi! ataturk'un fikirlerini tartismak yerine, cenaze namazinin yazmak, haber yapmak ve yorumlamak...

Nerde kilindiysa kilindi. kime, ne onemi var? Biz turkiye'de yasiyoruz, turkiye islam cumhuriyeti'nde degil ki. bu memlekette, ateisti var, samani var, hristiyani var, alevisi var, var oglu var. Bunu tartismaya acarken, kimlerin incitildiginin farkinda misiniz? bu insanlar demez mi? demekki benim ulkeye hizmet etme hakkim yok! ata'nin bile hala rakisina, cenazesine dil uzatan bana neler yapmaz diye?

Bravo! Tebrikler!

Atam ayrica siroz'dan oldu! bir nevi raki'dan! adam boyle bir milleti adam edecem derken, icmesinde ne yapsin! 2 muhalefet partisi kuruldu, birisinde seyh sait digerinde mememen olayi! *

Cenaze namazidan haber yapacaginiza, siz yapilamayan toprak reformundan haber yapildigini, konusuldugunu, konusunun bir kez acildigi gordunuz mu? hayir!

Atam sen rahat uyu! biz kilinmadiysa da, sana o kadar cok duaciyiz ki, allah katinda yerin bambaskadir. *
    7 -2 ... acdevilde