1. 1.
    kemalistlerin goremedigi gerceklerden biri.

ataturk'un taktik bilgisinin yeterli oldugunu dusunmuyorum. bence askeri costurarak, amiyane tabirle gaz vererek kazanmis savaslari.

hatti mudafaa yoktur sathi mudafaa vardir. o satih butun vatandir.
    ordular ilk hedefiniz akdenizdir ileri.

gibi sozler yeterince aciklayicidir umarim. mehmetcigin canini disine takmasiyla kazanildi o savaslar. taktik beceri ile degil.
    8 -39 ... dr harleen quinzel
  2. 2.
    Salak bunlar yemin ediyorum.

Ege havzasi cokup suyla dolduktan sonra ege Denizi olmus milyon yil once. Sen gotunden element uyduran arkadasim bi bak senin osmanlin ege ye akdeniz diyordu o zamanlar. Tek deniz sayiyordu. Senin taptigin trt dizilerinde buna yer vermiyorlar mi?

Ayrica ataturk un askeri dehasini elestiren arkadasim su am baska ulkelerin boyundurugunda olmak cok hosuna gidiyor galiba. Zaten tamamen disa bagimliyiz. Adam keske o taktikleri gelistirmeseymis keske kazanmasaymis o savaslari da zaten taptiginiz kandirildiginiz dis mihraklarin bayragi altinda olsaymissiniz.

Sizin ben vatan alginizi sevginizi sikeyim.
    8 -7 ... ruut altmis alti
  3. 2.
    ulan gerizekalı, git oku, 1920'lerde alan savunması mı vardı!

sakarya savaşı'nda çal dağından cephe yarılınca dünya alem türk ordusunun polatlı-haymana hattına çekilmesini bekliyordu. bütün askeri uzmanlar. ama başkomutan gazi mustafa kemal atatürk, bu ünlü emri vererek askerlik tarihinde çığır açmıştır. kahraman türk ordusu, önce yunanlıların saldırı gücünü beklenmedik bir şekilde eritmiş, sonra saldırarak yunanlıları sakarya'dan batıya atmıştır.

trollüğünüz batsın!
    7 -1 ... la sagrada familia
  4. 2.
    BUNU SÖYLEYEN ADAMIN REiS DEDiĞi CAHiL iSE mediterranean YERiNE WHiTE SEA DEMiŞTi SANIRIM. RESMEN MiLLi UTANCIMIZ.
    3 -1 ... konglamere lenf nodu
  5. 3.
    korkarım ki öyleymiş... taktik yeteneği biraz daha iyi olsaydı eğer bütün orospu çocuklarını izmirde denize dökerdi ve biz de böyle bir başlıkla karşılaşmak zorunda kalmazdık.
    7 -1 ... eddie gluskin
  6. 4.
    Al bak bu bir tarafına girsin. Atatürk dahi miymiş, gazcı mıymış, gözüne girsin:

https://www.youtube.com/w...e=youtu.be&t=1h32m52s+
    Celal Şengör Hoca'dan tarihi ayar.
    1 -1 ... jim peterik
  7. 3.
    conkbayırı savunması savaşın kaderini değiştirmiştir, dehası bir tarafa gerçekten çelikten iradesiyle yenilmez komutandır. paşam benim.
    2 -1 ... ibni maymun
  8. 4.
    Atatürk'ün dehasını savaştığı adamlar bile kabul ederken, uğruna savaştığı milletin torunlarının bir kısmının hala kabul edememesi sindirememesi durumudur. Normaldir. Herkesin beyni olacak diye bir kural yok. Kimisi tek böbrekle doğar kimisi üç böbrekle. Bazılarıda böyle beyinsiz doğar.
    Aç iki tane tarih kitabı oku evladım.
    5 -1 ... starvingstar
  9. 5.
    Atatürk dediğimiz adam, en büyük düşmanı Venizelos tarafından Nobel'e aday gösterilmiş biridir. Bizim trol piç, Yunan kadar saygı gösteremiyor kendi atasına.
    4 -1 ... jim peterik
  10. 6.
    Çanakkale savaş'ında alman general düşmanın çıkartma yapacağı yerlerin bir tanesini bile doğru tahmin edemezken binbaşı mustafa kemal çıkartmaların hepsinin nereye olacağını bilmiştir. Daha sonra bu ve birkaç cesur hareketi kısa sürede rütbesinin albaylığa ve tuğgeneralliğe yükseltilmesini sağlamıştır.
    1 ... alakasiz entry