1. 1.
  "aslında öyle bir şey yokmuş gibi davranıldığını" ilk defa duyduğum olay. ilkokuldan kitaplarında bile siroz nedeniyle öldüğü bilinirken sanki saklanıyormuş gibi amdan götten başlık üretmek ayrı bir andavallık gerektiriyor. kaldı ki içki içmek ayıp mı ki saklanmaya çalışılsın? bunu da anlamak mümkün değil.
  4 -4 ... repulsion
 2. 2.
  atatürkün öldürüldüğü kanıtlanmıştır. sirozdan ölme hikayesi mantıklı bir hikaye olduğu için ders kitaplarına da yazılan bir hikayedir. siz neyi hazmedemiyorsunuz? kıçınızı kurtaran bir insanın alkol almasını mı? sizi yobaz bir dinci kurtarmadı diye mi üzülüyorsunuz? anlamıyorum. alkol de alır sigara da içer adam. o dönemde ne yapacaktı stresten?
  3 -2 ... frizbi123
 3. 3.
  tamamen özel hayatıdır ve kimseyi ilgilendirmez. devleti yöneten insanın sadece ve sadece o işin ehli olup olmadığına bakılır.
  edit: yanlış anlaşılmasın bir işin ehli olmak o işle ilgili iyi niyetli kritelere vakıf olmak demektir. yani işin piçliğini bilmek değildir.
  2 ... korsikali zorba
 4. 4.
  magazinsel bir konudur ve özel hayattır. içer, içmez. tartışacak o kadar konu varken insanların özel hayatını tartışmak anlamsızdır.
  3 ... arturobandinii
 5. 5.
  bizler için sadece bananedir, aksini iddia edene banana girmelidir.
  ... department
 6. 6.
  (bkz: atatürk ün insan olması)
  1 -1 ... ne bicim de olmus
 7. 7.
  keşke karşılıklı içseydik diye dememizi sağlar efendim! gibi!
  1 ... antikaw anarsist
 8. 8.
  sanane amk ister içer ister sıçar kardeşim sonuçta adam kendini hayatını yaşıyor bana bir adam daha gösterinki atatürk gibi milletini olmayan orduları kurup olamayacak savaşları kazanıp bok içinden kurtarıpta tüm istediklerine nail olabilsin tüm istedikleri derken cumhuriyeti kurmak istedi kurdu slatanatı kaldırmak istedi kaldırdı vb. bana ondan daha mert bir lider gösterin içkide içmesin hadi gösterin.
  ... neleda
 9. 9.
  ikinci bayezidin baba fırçası ile afyonu bıraktığı bilinmez ama. çünkü onun sırtından geçinip ataya çamur atmak daha kolay. Gerçi fatih de döneminde en sevilmeyen padişahtı ama sonradan fatih oldu işte şakirtler bitmeden bu saçmalık bitmez.
  ... sahruh
 10. 10.
  Her zaman demişimdir;
  Ayık kafa ile devrim yapılmaz!

  Maklube yiyip kımız içeydi nolcaktı, sevecek miydiniz o zaman?
  -1 ... 0fu0