bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  köklü osmanlı tarihinde yedi ceddini bilmediğimiz bir lider yoktur. herkesin dedesi, atası vs bellidir. lakin gelin görün ki liderimiz dediğimiz, tarih hiç onun yönünden çarpıtılmadı dediğimiz, en düzgün adam dediğimiz atatürk' ün akrabalarını atalarını kaç kişi biliyor?

  bunu bir araştıralım görelim. bir sebebi mutlaka vardır dimi?

  not: sabetay...

  edit: baba tarafı...
  8 -20 ... caga aykiri dusunceler
 2. 2.
  atatürk akarabalarına hiç kıyak geçmediğinden dolayı olabilirmi ? yani annesi babasının adını bilmek yetmezmi ? yetmez tabi al sana yazıyorum ve resimle gösteriyorum ;

  dedesinin dedesi : molla hacı abdullah ağa

  dedesinin babası : ibrahim ağa (molla)

  dedesi : feyzullah ağa (molla)

  babaannesi : güzelayşe hanım (molla)

  annesi zübeyde hanım babası ali rıza bey

  kardeşleri : naciye ve makbule hanım

  amcaları : hasan ve hüseyin efendi.

  halası : nimet ve arap cariye hanım,

  daha fazlası ektedir. *

  atatürk ün akrabalarının sır gibi saklanması

  http://cm.ntvmsnbc.com/dl.../Atat%C3%BCrkSoyagaci.jpg
  11 -3 ... hayati54
 3. 3.
  bazı dangalakların ima etmeye çalıştığı şey zübeyde hanımın 2. evliliğidir. genç yaşında dul kalan zübeyde hanım 2 çocukla bir başına kalmıştır. kendisi gibi eşini kaybetmiş olan eşraftan ragıp bey ile ikinci evliliğini yapmıştır. ragıp beyin de ilk evliliğinden iki oğlu ve bir kızıvardır. selanik'de bulunan ve bugün atatürk evi olarak müzeleştirilen evde bir dönem bütün aile birlikte yaşamışlardır.Atatürk, Ragıp Bey'in subay olan en büyük oğlu Süreyya Bey'e özenmiş ve gene onun yardımı ile askeri okula kaydolmuştur.üvey baba Selanik Gümrükler Başmüdürü Ragıp Bey, eşi Afet Hanım'ın genç yaşta ölümüyle 3 çocuğuyla dul kalıyor. Çocukları Süreyya, Hakkı ve Ruhiye.

  bir halt varmış gibi mide bulandırıcı imalarda bulunulan akrabalar bunlardır.

  her fırsatta değerlere saldırılmasından yakınan adamların gene her fırsatta başka değerlere bulaşmasını anlamak mümkün değil. ben de buraya öyle şeyler yazarım, öyle kutsal bellediğiniz insanlarla ilgili öylesine yüz kızartıcı hikayeler yazarım ki aklınız şaşar. ama "saygı" denen kavram, insanların dünyalarını yıkmamak gibi nedenlerden yazmıyoruz. insanlığı sizden öğrenecek halimiz yok çok şükür.


  --spoiler--
  Atatürk yaşamının sonlarında üvey babasından söz ederken 'Bana karşı çok saygılı davranmış, büyük adam muamelesi etmiştir' diye olumlu bir görüş sergilemişti ama evden ayrılışını Afet inan'a babasını yitiren bir çocuğun isyanı olarak şöyle açıklamıştı: "Anamın böyle bir aile bağı yapmasını takdir ettim. Ancak çocukluk duygum isyandan ibaretti." (Kaynak: Prof. Dr. Şerafettin Turan / Mustafa Kemal Atatürk / Bilgi Yayınevi)
  --spoiler--

  son bir söz de kemalist geçinen karacahillere. okumadan etmeden yoktu, boktu diye sağa sola çatmayın. vardı ve utanılacak bir şey yoktu. utanılacak tek şey anlamak yerine taptığınız adamın, hayatını dahi merak etmiş olmamanız.
  10 -1 ... darius ve krezus
 4. 4.
  maymunların sır gibi saklandığını iddia ederek sabettay falan gibi kelimeler yazarak kendi kanı bozukluklarını ispatlamaya çalışmalarıdır.

  atatürk'ün büyükbabası kocacıklıdır. ismi de Kızıl Hafız Ahmet Efendi'dir. kocacık konya-karaman civarından gelen kocacık yörüklerinin geldiği yer olduğundan bu ismi almıştır. yani kısaca yörük türkmenlerindendir. halen makedonya'da yörükler bulunmaktadır.
  1 ... fistandantilus
 5. 5.
  enteresan bir mesele. niye ki?
  -2 ... hippopotomonstrosesquipedalian
 6. 6.
  zira soyu peygamber efendimize dayanmaktadır ve bu ona kutsallık atfedilmesine sebep olacaktır. Atatürk ün gizli vasiyeti de zaten bunun açıklanmasıdır.
  -4 ... ibni maymun
 7. 7.
  Hayatında iki kitap alıp okumamış; hatta kendisininkinden birkaç entry üstteki yazanları bile okumamışların uydurmasıdır.
  Osmanlı ordusunda gayrı-müslimlerin, soyu belli olmayanların generalliğe terfi ettiği nerede görülmüş cahil yobazlar?
  5 -1 ... strawberry blonde
 8. 8.
  konu ile ilgili bir yazı:

  http://www.fibhaber.com/g...urkun-soyagaci-h2097.html
  ... usualsuspects
 9. 9.
  garip bir mesele.
  hakkaten yahu, bu adamın hiç mi akrabasının soyu devam etmedi?
  5 -2 ... hkocaytu
 10. 10.
  babası selanik yahudisi, anası da yörük kadınıdır.

  Bu kadar basit.
  3 -11 ... susanadamgibbs