bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Türk Tarih Kurumunun ne işe yaradığını sorgulamama sebeb olan durum.

Yahu her ne kadar goygoy muhabbeti yapsak da ; Atatürk ülkemiz üzerinde önemli izler bırakmış,ülkemizin tarihini etkilemiş bir şahsiyet.
    Velakin ne ailesi konusunda ne kendi yaşantısı konusunda gram bilgi yok. Özel hayatındaki bilgiler de can dündarın belgesellerinden öğreniyoruz.

Böyle birşey olabilir mi Allah aşkına? ''Biz'' yıllarca Mustafa Kemalin önderliği konusunda atıp tutalım hakkında gram bilgimiz olmasın.Olacak şey mi?
    2 ... freakstreet
  2. 2.
    ne önem arz ettiği merak konusudur.

doğu anadolu'da ermeniler, hatay ve suriye tarafında ingilizler, urfa antep maraş'ta fransızlar, batı anadolu'da yunanlar, batum'dan sonra ruslar...

askerleriyle köylerimize, ilçelerimize girmişken, osmanlı ordusu dağıtılmışken, dönemin siyasetçileri artık birinin mandası olalım da koruması altına girelim ve bu savaş öyle bitsin demişken...

idamı istenen bir osmanlı paşası '' ya istiklal ya ölüm '' inancıyla gizliden gizle örgütlenme yapıp ülkesini işgalcilerden kurtarmış adamdır.

bakın beyler, ölecek asker bulunur... ama liderlik edecek insan çok ama çok az bulunur. bu adam bazılarının dediği gibi 'gavur'sa bunun hesabını yüce allah'a verir. ben milletim için yaptıklarına bakarım. allah ondan ve askerinden razı olsun. bugün ezanımız, camimiz, okulumuz, parkımız, yolumuz... özgür. suriye'yi görmüyor musunuz? ırak'ı görmediniz mi?

allah peygamber hakkı için. zerre kadar vefa duygunuz yok mu sizin?

not: kemalist felan değil ülkücüyüm. ama hamdolsun ki bir vefa duygum var. ve insanların imanını sorgulamayacak kadar da dini bilgim var.
    3 -1 ... saldirayterk