bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bütün hayatını bu toprakların ve üzerinde yaşayan insanların bağımsızlığı için harcamış yüce atatürk e yobazlar tarafından atılan iftiralardan biri. güya merasimden sonra naaşı defnetmek için çukur kazmışlarda oradan su çıkmış, bir başka yeri kazmışlar gene aynı, bir başka yer, bir başka yer derken, ata'yı gömecek yeri bir türlü bulamamışlar bu nedenle önce etnografya müzesine sonra da anıtkabir e koymuşlar ata'nın cansız bedenini. fem dershanesine giden bir arkadaşım bu hurafenin oralarda çok döndüğünü sürekli anlatıldığını söylemişti. bağnazlığın insana neler düşündürttüğü çok acı. bu toprakların yetiştirdiği en büyük insanı uğruna canını ortaya koyduğu topraklar nasıl kabul etmz? asıl bunu düşünen zındıkların ne bu dünyada ne ahirette yatacak yerleri yok.

ilave: birinci entry benimdi lan. nasıl üçüncü oldum..
    13 -10 ... shalamar
  2. 2.
    atatürk'ün cesediyle bile uğraşmaktan geri kalmayan insanların uydurduğu safsata. ne gerek var böyle iddaalara?
    ... chilavert
  3. 3.
    atatürk e ve cumhuriyet rejimine karşı olanların, yıpratma ve aşağılama aracı olarak kullandıkları iddi a edilen söylem. Aksini ispat etmek için anıtkabirde, atamızın sembolik mezarının 7 metre altında mezar odası adıyla tanımlanan odada toprağa gömülerek yattığını ispatlayan canlı yayın görüntüsü yayınlanmaktadır.Ve bir ülkenin kurucusuna yakışacak ve çok azına nasip olacak şekilde kurtardığı her ilin toprağıda vardır o toprakta.
    1 ... dahaasabi
  4. 4.
    suyu bulandırmak ve sözlükte polemik çıkarmak için atılmış iddia.
    ... dejavu38
  5. 5.
    zaten toprakta değil de, mermerde yatıyor olması benim tuhafıma gitmişti..çok manidar gelmişti...
    2 -7 ... lrzk
  6. 6.
    'biz onun toprağa gitmesini kabullenemedik' diye cevap verilesi iddia.
    2 ... daglar daglar
  7. 7.
    anadoluda çokca dillendirilen söylentidir... devletin resmi kurumlarınım bu konuda kamoyunu aydınlatıcı bir açıklamada bulunması lağzım gelir.
    2 -3 ... kemalist ideolog
  8. 8.
    ole bisey yoktur eger benim gibi bi sikime yaramayan adami toprak kabul edip ataturku etmezse o topraklarin ben kayaclarini sikeyim .
    3 -2 ... eastanbul
  9. 9.
    yobazların bir söylentisidir.
    -1 ... ottoman bugs
  10. 10.
    saçmalıktır.
    -1 ... gwostwolf