1. 1.
  Bu adamlar'ı 3 e ayırmalı.

  ilki;

  Bunlar Ataturk'ü pek bilmezler ve ataturk'ün gercek yaptıklarından uzak baska bilgilerle kafası yıkananlardır. Eğer hurce yasayabiliyorsa kimsenin altında değilsei suan tek nedeni Buyuk önder Atatürk ün zekasıdır. Tabiki askerlerimiz falan cok ayrı bi konu. Onlar canlarını verdiler. Onların hakkını yiyen yok ama Ataturkun o eşsiz savaş stratejisi zekası ve etrafındakileri etkileyebilme kabiliyeti * memleketımın hurce yasamasına sebeptir.

  ikincisi; Ataturk u cok iyi bilirler yaptıklarının Türkiye Cumhuriyeti için oldugunuda bilirler ama onlar iran gibi olmak isterler. Herkes kapansın.i çki yasaklansın. Eğlence olmasın. ilerlemeden yenılıklerden uzak bir ülke isterler *.

  sonuncusuda heralde yunanlılardır. Onların da sevmemeside gayet normaldir.
  8 -3 ... hendrix
 2. 2.
  eğer bu kişinin kimliğinde tc yazısı warsa idam edilmesi gereken insandır,
  sen kimsin ekmeğini yediğin ülkenin önderini sevmessin,ona dil uzatırsın demek gerekir bunlara
  -1 ... larrylaffer
 3. 3.
  dün de vardılar, bugün de varlar, yarın da var olacaklar; ancak makus talihleri hiç değişmeyecek.
  ... klimanjaro
 4. 4.
  (bkz: milli görüş)
  (bkz: pkk)
  (bkz: aşırı sol)
  (bkz: seriatcı) ne yazık ki çok sayıda denilebilecek başlık.
  -1 ... say
 5. 5.
  okula adım attığı ilk günden bu yana atatürk ün sevilmesi için yapılan inanılmaz çabalara rağmen, hala varsa bu tip insanlar şaşırmaktan kendimi alamadığım şahıslardır..anasıfında okuyan kardeşimin bir sınıf arkadaşı Atatürk ün Allah olduğunu iddia etmiş (haşa)..bu örnekte çocukların objektif karar vermesinin ne kadar zor olduğu görülür..halbuki atatürk sevgisi her yere heykelini dekip her odaya resmini asmakla olmuyor..meclise döndüğümüzde her parti yine onun üzerinden politikalar yapıyor..atatürk hakkında olumsuz yargılar içeren kimselere terörist damgası yapıştırarak Atatürk gibi fikir özgürlüğünü savunan birisini rahatsız ediyorlar..evet doğrudur bu ülkeye çok fazla hizmeti vardır ama bakınca solcusu,sağcısı,müslüman,marksist,arap,türk,kürt hala onu zihnimizde belli bir kalıba oturtmak istiyorlar..bırakalım herkes istediği gibi düşünsün bu onun ileri görüşlülüğü veya gericiliği olsun..ki ben atatürk ü yüzeysel tanıyanların bu konu hakkında yorum yapmasını istemem..bu kişilerin tek bildiği Atatürk ü sevmesi gerektiğidir..niçin nasıl neden..sormaz sadece sever..bu kişiler lütfen sussunlar...
  3 -4 ... ebuzer
 6. 6.
  Atatürkü esas sevmeyenler onca haltı yiyip Atatürkçü'yüm diye ortalıkta dolaşaranlardır.Atatürk'ü her olayda bir paravan olarak kullananan ve onunla prim yapmaya çalışanlardır.eğer gerçekten seven kimse Atatürk'ün görüşlerini kendi saplantılı düşünceleriyle harmanlayıp halka empoze etmeye çalışmaz.Ya da her türlü yolsuzluğu yapıp bir de Atatürk sevgisini kendi tekeline almaya kalkmaz.
  Ataürk'ü sevmek veya sevmemek.Ancak herşeyden önce onu anlamaktır esas olan.
  3 -1 ... italiano
 7. 7.
  ulu önder atatürkü sömürü malzemesi olarak kullanan zihniyet kadar adi bir zihniyettir.
  1 -1 ... palta
 8. 8.
  atatürk ü seviyorum öncelikle onu söyleyim ama şu anki refah seviyesininde pek tatminkar olduğunu söyleyemeyiz yani diyeceğim odur ki atatürk le şu anki refah seviyesini** bağlantılarsak insanları onu sevmeye değil nefret etmeye yönlendiririz ,bu yüzden atatürk ü seviyorum çünkü iyi bir lider ve fedakar bir insandı ,ingilizlere bağlı paşa olup emekli olacağına dağ bayır insanları örgütledi veya yaptığı reformalar takdire şayandır diyebiliriz ama şu anki durumumuz ekonomik açıdan gayet *oktan olduğundan* bunu atatürke bağlamayalımda insanlar tiksinmesin.
  ... say
 9. 9.
  Gerekçeleri;

  "atatürk çok içki içerdi", "dinsizdi", "bize bağımsızlık sözü verdi", "hilafeti kaldırdı", "islam düşmanıydı" vs vs olan güruh.
  ... baybars
 10. 10.
  bunlar adam değil, düşünüş biçimleridir. (bkz: zihniyet)
  atatürkçü geçinip, atatürkün dil için yaptığı onca şeyi (aşşağıdaki linkten de görebileceğiniz üzere) hiçe sayan sözde atatürkçülerden pek farklı sayılmazlar.
  objektif olarak bakarsak da herangi birini sevmeyen zihniyet ten farksızdır

  http://tdk.org.tr/ataturk.html
  -3 ... parse error