1. 1.
  "atatürk'ü sevmek, vatansever insanların vefa borcudur." şeklinde değiştirilmesi gereken cümledir.
  7 -2 ... beatleboy
 2. 2.
  Aklı başında olan her insan Atatürk' ü sever ve sayar. ibadet de olsa, cefa, sefa ne olursa olsun. Bu ibadet önermesi olmamış, olmuşda komik olmuş.
  2 -2 ... warmth of winter
 3. 3.
  kemalizmi bir din, nutuk'u kutsal kitap, anıtkabiri kıble olarak görenler için evet, atatürk'ü sevmek bir ibadettir. nutuk okumanın her harfine on sevap vardır bu dinde. 10 kasım'da yegane kandilleridir.
  3 -3 ... nerde kalmistik
 4. 4.
  "her kim 10 kasimda nutuk okursa her harfinden 100 bin inkilap sevabi kazanir"

  cankaya/55-2
  6 -4 ... olurmuuu
 5. 5.
  En önemli noktası tufan türenç'in değil, kendisine ikinci cumhuriyetçi yaftası yapıştırılarak darbe yapılan ve yaşından dolayı idam cezası affedilmiş olan bir eski cumhurbaşkanının, celal bayar'ın söylemiş olmasıdır. 1960 darbesine, devrim diyenlerin, ülkeyi kimlerden alıp kimlere bıraktığının en güzel göstergesidir.
  1 ... asprinick
 6. 6.
  çok anlamlı, çok temiz bir duygudur. yağmuru türkçe'ye çevirmek nasıl zor ise bunu da kimi kesimlere anlatmanızın imkanı yoktur. aslında vardır da. yoktur.

  ayrıca bakmadan geçmeyiniz:

  (#3964863)
  -4 ... gore gori chapa tipa rota hey
 7. 7.
  celal bayar'ın çankaya'ya diktirdiği anıtta yazan söz. * cemal gürsel kaldırtmıştır.
  ... ecelini bekleyen kopek
 8. 8.
  cevabın ibadetin tanımında olan gizli gerçek.
  ... sex files
 9. 9.
  niyet ettim allah rızası için atatürkü sevmeye.
  3 -1 ... cavo
 10. 10.
  kemalizm dinine ait bir cümledir! atatürk'ü hakkıyla bilenler onun eşsiz bir komutan olduğunu, vatn için yaptığı fedakarlıkları bilir önünde saygıyla eğilirler. gelelim kemalizm dinine! bir kere atatürk'le zerre alakası yoktur. bu dinin mensubları yaptıkları her üç kağıtçılığı,atatürk'ü ve insanların ona olan sevgilerini kullanarak yaparlar. sonrada işlerine geldiği gibi din kuralları ortaya çıkarırlar.
  2 ... ebegume cici