1. ?.
  sui zandır. lakırdıyı eden kişiye hangi put kulu birey, tebaaulus* yaptı diye sorup kendi haline bırakmalı.
  3 -1 ... sermestan
 2. ?.
  ayip biseydir. ataturk bugune bugun 20. yuzyilin en buyuk lideri secilmistir. hangi yuzyilda bir put, o yuzyilin en buyuk lider secildi ? evet hic bir put o yasadigi yuzyilin en buyuk lideri secilmedi. zaten puttan lider de olmaz. o yuzden ataturk'u puta benzetmek hatadir.
  2 -7 ... traktor
 3. ?.
  (bkz: mustafa kemal sizin gibi kıro değildi)
  3 -1 ... mulayim
 4. ?.
  liderlerini din temelinde değerlendirmek zorunda hisseden bakış açısının eseridir. ya peygamber yapacak ya da put. peygamber yapamadığı için put yapmak zorunda hissediyor. islam ülkelerinde bu ikilem çok vardır. Bu ikilemi yaratan da aynı zamanda baas vs. gibi laik despotizmle halkı manipule etmek isteyen siyonist tayfadır.
  2 -2 ... hicbirseygorundugugibidegildir
 5. ?.
  anıtkabir ziyaretli hükümet protestolarından sonra yobazcıkların yeni uyduruğu. neymiş efendim atatürk'ü putlaştırmışız da; ondan gidiyormuşuz anıtkabir'e. meğer bayramlarda seyranlarda ölmüşlerimizin mezarlarına gidip dua okurken puta tapıyormuşuz da haberimiz yokmuş. vay ki ne vay vay vay vay vay.
  3 -1 ... rakimalboga
 6. ?.
  saçma yargı. anıtkabire girmemizi böyle değerlendiren zihniyet de ölen ailesinin mezarına gitmesin o zaman mümkünse. hayal güçlerini daha hayırlı konularda kullanmalarını öneriyorum. düşünceye, izlenen yola, akla, fikre saygıdır bu.altında art niyet aramak art niyettir.
  2 -1 ... hestiarellla
 7. ?.
  (bkz: somurulen ataturk ve ataturkculuk)
  2 ... saduman
 8. 1.
  son dönemlerde ortaya atılan sebebi herkesçe bilinen soğutma çabalarından sadece birisi,yapmayınız,yaptırmayınız.
  ... modernmaco