1. 1.
  Atatürk’ü sevmeyen bir insanın kendisine sorduğu soru.

  Kendi adıma cevaplıyorum; çünkü tek suçu dinini özgürce yaşamak isteyen dedelerimizi idam etti, evet bence fazlasıyla yeterli bir neden.
  5 -32 ... 1protesto
 2. 2.
  kimsenin umrunda olmayan nedenlerdir. atatürk benim tanrımdır.
  3 -10 ... kivilive
 3. 3.
  geçersiz bir sebeptir.

  dini kullanarak insanların inançlarını sömüren ve devrime baş kaldıran dedeleri idam edilmiştir, dini özgürce yaşayan dedeleri değil.

  şehy sait mesela ne kadar da nur yüzlü bir dededir. idam kararını da istiklal mahkemeleri vermiştir.
  9 -1 ... noxeca
 4. 4.
  idrak yollarında yol çalışması vardır da ondan.
  10 -1 ... defansagelsenize lan
 5. 5.
  Cunku babam Yunan'di.
  ... 81tw15e
 6. 6.
  yeterince araştırıp, okumamışsındır. onu en iyi anlamanın yolu tabii ki de kendi yazdığı kitaplardır. aynı zamanda onun yakın çevresi olmuş, yaveri, silah arkadaşlarının gözünden yazılmış kitapları okumalısın. daha sonra da neden bu kadar çok sevdiğini anlarsın neden sevmediğini değil.
  2 ... uzay bilge
 7. 7.
  Senin dedelerin dinini hiç özgürce yasamadı cumhuriyet'ten önce. Neden mi? Çünkü senin dedelerin bilerek isteyerek cahil bırakılmıştı. Okur yazar oranı o kadar düşüktü ki bunların çoğu da istanbul'da saray çevresinde bulunuyordu. Senin dedelerin sakallı sarıklı her bir meczup ne diyorsa ona inanırdı. Bilmezdi orda ne yazılıyor ne anlatılıyor. Matbaa neden geç geldi sanıyorsun bu ülkeye? O alçak din tüccarlarının ipliği pazara çıkmasın diye... Yalan yanlış hurafelerle, düzmece hadislerle iliğine kadar sömürdüler inançlarını. Eğer tek sebebin buysa şimdi otur iyice bir daha düşün.
  2 -1 ... abaninaltindakisopa
 8. 8.
  (bkz: eksilenmek için açılan başlıklar).
  2 -4 ... mustakbel doktor
 9. 9.
  put derecesinde ilah görülmesinden dolayı sevmiyorum. evet...
  8 -6 ... ersoy ulubey
 10. 10.
  Bazı beyinsizlere göre Atatürk’ü sevmemek orospu çocukluğuymuş evet bu çıkarımdan hareket ederek ben de Tayyip Erdoğan’ı sevmemek genelev çocukluğudur diyorum, evet.
  4 -8 ... 1protesto