1. 1.
  avrupa birliği'nin ilerleme raposundaki isteğidir.

  bunlar bir şey istiyorlarsa muhakkak altında bir çapanoğlu vardır. yüce önder atatürk'e hakaret etmeyi serbest bırakmak istiyorlar. laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmuş bir partiye atatürk'ü koruma kanunlarını değiştir diyen bir birliğin asıl amacı bellidir. atatürk'ü unutturmak istiyorlar. ifade özgürlüğü kisvesi altında millete atatürk'e küfür ettirecekler.

  bu kabul edilemez.

  http://www.hurriyet.com.t...unya/12678340.asp?gid=229
  3 -4 ... antiqa
 2. 2.
  ab'nin atatürk ile ilgili sıkıntısının dile getirilmesinden biridir.

  daha önce de çeşitli yollarla dile getirmişlerdi.
  2 ... rosava
 3. 3.
  atatürk'ün korunmaya ihtiyacı normal şartlarda yoktur. dolayısı ile böyle bir yasaya da aslında hacet olmamalıdır. ama demek ki vatandaşın böyle bir ibneliği yapabiliritesi var. o nedenle kaldırmıyor devlet. bir kız çıkıyor mesela humeyni'ye methiyeler düzüyorken mustafa kemal'i başına bir hal gelmesinden korkaraktan sevmediğini beyan ediyor. ab bastırıyor kaldır yasaları diye. "demokrasi ve özgürlük geldi yaşasın!" diye seviniyor mum ışığı aydınları. aynısından iran'a da gitmişti yakın zamanda.. merak edenler açsın, baksın, öğrensin.. fotoğraflarını, resimlerini de indirin diyorlar üstelik gazi'nin. mustafa diye belgesel çektirdiler, dün ilk defa izledim. meğer ne yalnız, ne içkici, ne diktatör bir adammış bu mustafa? hal böyleyken böyle anlayacağınız. böyle içkici, yalnız ve despot birinin resimlerine de gerek yok koruma kanunlarına da! kaldırın resimleri, kanunları.. vurun abalıya!
  2 -1 ... the kid
 4. 4.
  (bkz: ernst hirsch)
  ... cekilin ben yazarim
 5. 5.
  (bkz: değişikliğin sözlükte çoktan yürürlüğe girmesi)
  1 ... yagmurbesleyen
 6. 6.
  atatürk ün korunması için tabiki kanunlara gerek yok ama;
  ortada değerlere yapılan bir saldırı var.
  sadece atatürk örneği değil.
  atatürk artık bir değerdir ülkemiz için.
  şehitlik ve gazilik ünvanlarının toplumun yapısını bozduğu gerekçesiyle kaldırılmasının istenmesi de bu tezimi destekmektedir.
  biz değer toplumuyuz. değerlerimiz önceliklermizdir.
  batı toplumları ise değerlerini bir kenara atıp kanun toplumu olmuşlardır.
  bizden de aynı değişimi bekleyeceklerdir.
  1 ... tongue fu
 7. 7.
  şerefsizliğin son noktası. ulan azıcık tarih okuyun çörçil ne demişti bi hatırlayın. toplumsal bilinçaltlarınıza yaptıklarım.
  1 ... neo gazi
 8. 8.
  bir birliğin* diğer birliği* birlik olmaktan çıkarıp bireysel bir hale getirmek için birliğini temelindeki en önemli öğeyi tahrip etme isteğidir.
  1 ... bedevix
 9. 9.
  değişikliğe yoğun muhalefet eden steril laik cenah ile değişim ve hatta kaldırılması taraftarı akape partizanlarına bu kanunun demokrat parti tarafından çıkarıldığını hatırlatmak farz oldu.

  işte ironi diye buna diyorlar.
  1 ... nerde kalmistik