1. ?.
  Evet gördüğüm, hissettiğim, acıyla tecrübe ettiğim olaydır. trend dedim çünkü, gençlik bu lafı çok seviyor, ve hissettikleri şeyi trend olarak nitelendiriyor. geçmesini bekliyorum, bir nevi facebook diyorum, msn diyorum, kameralı cep telefonu diyorum, serdar ortaç diyorum, saçma sapan diziler diyorum. geçer diyorum, biliyorum geçecek. geçmek zorunda! bu ülke kurtarıcısını yeniden sevecek.
  2 -4 ... stennlord
 2. ?.
  bu ülkede atatürk'ü şarapçıların başı olarak, kendini ilah gören biri olarak tanıtanlar oldukça, trend olmaktan çıkması muhtemel olan şey.
  1 ... benim amcamin cevresi genis
 3. ?.
  eleştiri yapmanın trend olması(tabi ki mantık ve saygı çerçevesi içinde) güzeldir. tabi ki sadece bu gazi paşa için değil dünya üzerinde eleştirilmeyecek kimse yoktu ve olamayacaktır. allah a inananlar için söylüyorum; hatasız ve eleştirilemeyecek tek varlık o dur. diğerlerinin eleştirilecek hep bir tarafı vardır peygamberimiz de dahil. ama kötüleme demiyorum dikkat. kötülemek basiretsizliktir ama seviyeli eleştiri erdemdir.
  1 -1 ... pirincinicindekibeyaztas
 4. ?.
  'Siz nesiniz ki Atatürk'ü eleştiriyorsunuz, gençler!' denilesi, gözlerden ve sözlükten ırak olmasını dilediğim durum.
  (bkz: dönde arkanı görem)
  2 -2 ... indiana_jones
 5. ?.
  bir toplumda cahiller ve hırsızlar baş tacı olursa , doğruluğun ve doğru insanların değerinin azalmasıdır.
  4 -2 ... annabell lee
 6. ?.
  bır toplumda namusluların namussuzlar kadar cesur olmamasıyla oluşan durumdur.
  1 ... indiana_jones
 7. ?.
  kötülemek ve trend haline gelmesi gülünesi bir durumdur. * en basitinden; şu bize hitap edilen gençliğe hitabenin her bir harfi, her bir noktasında bu sözü edilen kişiler, zaten atatürk ruhu tarafından silinmiş ve bundan bir ders çıkarmak için bize öğütler verilmiştir. bence, sözü edilen tren *ve kişiler bi siktirip çay koymalılar.
  3 -1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 8. 0.
  cahil cüretinden kaynaklanandır.
  1 -1 ... jaspe
 9. 1.
  kişi, bir kişiyi eleştirmek ya da kötülemek için o kişiyle eşit seviyede veya ondan üstün nitelikte olmalı. demek isterdim ki "lan sümüklü sen ömrünü iyiliğe, yardıma adamış olsan bile yaptıklarınla, Atatürk'ün binde biri olamazsın." ama formata aykırı. tükiriyim böyle trende be.
  1 ... orhanbencegay