1. 1.
    Atatürk'ü sevmek bambaşka bir şey eleştirmek ise bambaşka en bu yazımda Atatürk'ü eleştireceğim çünkü o da bir Türk liderdir ve ben onu eleştiren pek hatta hiç yazı okumadım. Fanatik olmadan okumanızı tavsiye ediyorum.

Şimdi doğru doğru konuşalım Atatürk'ün o dönem ne yaptığına bir bakalım. Meclisten izin alınarak tüm yargı yasama ve yürütme hakkı kendisine verildi ve bir sürü insan idam edildi. (haklı da olabilir bunu tartışmayacağım)
    Şimdi bunun gibi bir olay şimdi olsa ve bir siyasiyd verilse bu haklar ülke karışmaz mı?
    Daha düne kadar pkk illetiyle uğraşmıyor muyduk?
    Bu siyasi bir sürü insan idam ettirse sonucu neler olur?

Tek parti var ve hiç kimse Atatürk karşına senelerce çıkamıyor. Ne farkı kaldı tek merkezli yönetimden.

Şimdi birisi çıkacak diyecek ki Atatürk ikinci partinin kurulması için emir verdi diyecek. Hadi oradan hadi.

Sorular sorular işte.
    2 -2 ... rosadolujoee
  2. 2.
    Sapla samanı karıştıran yazar beyanı. Kardeş o dönem ortada bir devlet yoktu. Yasama yürütme yargının tek bir kişide toplamanın amacı hızlı karar alıp gerçekleştirmekti. Sen o dönemdeki işgalle pkk yı nasıl bir tutuyorsun anlayamıyorum.

Ve şunu da söyleyeyim Sakarya meydan savaşından önce atatürke bu denli yetkileri veren meclisin bir kısmı arkadaşlar artık işin sonuna gelindiğini ve yenilmemiz durumunda ihalenin atatürke kalmasını isteyen götlerdi.

Ayrıca bu dönemde yani şu an ben bu ülkede herhangi bir işgal göremiyorum. Şunu da söyleyeyim pkk ve işgal dönemini bir tutanlar ahmaktır.

Edit:ek olarak atatürk mükemmel bir insandır buna kimsenin itiraz hakkı olduğunu düşünmüyorum ama kusursuz diye bir şeyi kimse kimse hakkında kullanamaz.

Yeni bir devlet kurmak ve bu devleti ayakta tutabilmek için gerekenleri yapmıştır mustafa kemal atatürk.

Bazıları gibi hazıra konup at koşturmamıştır bu ülkede!
    1 -1 ... koca gotlu ogretim uyesi