1. 1.
  son yıllarda moda olmuş akımdır. demokrasi, akp tekeli'ne geçtiğinden beri, hiç bir kişi/kurum/inanç eleştirilemiyor, tek eleştirme şansı var; mustafa kemal atatürk. türkiye'de herhangi bir insanının, seçim barajı'nı, adalet ve kalkınma partisi'ni, mustafa kemal atatürk'ü, islamiyet'i, budizm'i, müslümanlar'ı, müslümanlar'ın yaptığı katliamları, mahalle baskısı'nı, ismet inönü'yü, adalet ve kalkınma partisi'ni, kanuni sultan süleyman'ı, türk silahlı kuvvetleri'ni, bekaret'i, zorunlu askerliği, kuran-ı kerim'i eleştirebilme hakkına sahip olması gerekir. sen seçim barajını eleştirince, ayrılıkçı... islamiyet'i eleştirince, katli vacip... bekaret'i eleştirince, mandacı... adalet ve kalkınma partisi'ni eleştirince, edepsiz... türk silahlı kuvvetleri'ni eleştirince hain... mahalle baskısı'nı eleştirince gayri-müslim olacaksın, atatürk'ü eleştirince ''özgür''.

  mustafa kemal'inde sonuna kadar eleştirilebilmesi gerekir, dersim isyanı, eğitim seferberliği'nin batı'dan başlatılması'nı keşke herkes tartışsa, fakat sadece mustafa kemal'in üzerinden düşünce özgürlüğü yaratmak, adalet ve kalkınma partisi'nin güdümüne girmekten başka bir şey değildir.
  5 -11 ... rockandroll
 2. 2.
  (bkz: 5816 sayili ataturk u koruma kanunu)
  2 ... rush
 3. 3.
  eleştirme özgürlüğünün, atatürke değmemesi gerektiğini savunmaktan daha abes olmayan bir durumdur.
  2 -1 ... gnchkkc
 4. 4.
  dogru sanmaktir.
  3 -1 ... sobaninyanindayatanevkedisi
 5. 5.
  atatürk dışında her şeyi eleştirmeyi çağdaşlık sanmaktan yeğdir.
  4 -3 ... pergamon
 6. 6.
  durun kalabalıklar ! bu cadde, çıkmaz sokak !
  haykırsam kollarımı, makas gibi açarak;
  durun, durun bir dünya iniyor tepemizden,
  çatırtılar geliyor karanlık kubbemizden !

  yahu bir saniye...
  burada bir yanlış anlaşılma olsa gerek...
  hakaretten bahsetmiyoruz...
  eleştirmekten bahsediyoruz...
  sadece eleştirmek ?
  eleştirmek elbette ki özgürlüktür !
  '' atatürk' ü eleştirebilmeyi özgürlük sanmak '' diye bir şey yoktur...
  eleştirmek '' hakaret '' gibi bir kelimeyle bağdaştırılamaz... hakaret ve eleştiri birbirinden bağımsız farklı yönlere doğru atılmış iki oktur...
  '' hayır, hayır öyle diyemezsin, eleştiremezsin '' deyip yırtarsan kendini yamalı bohçayı entari diye kıçına geçirmiş şaziye teyze gibi,
  gelir bir gün ibrahim' in biri,
  asar o putunuzun boynuna baltayı...
  sonra da karşısına geçip gülümser...
  sizde feryat figân ağlayıp, türlü ah-u vahlarla kendinizden geçersiniz...
  rüzgâr eken fırtına biçer ! aman... buraya dikkat...
  tencere dibin kara, dağdan kestim kereste...
  11 -2 ... v for vahdettin
 7. 7.
  (bkz: eleştiriyorum öyleyse varım)
  2 ... fareboku
 8. 8.
  evet atatürk ü eleştirmek belki özgürlüktür bu özgürlüğü o şahışlara atatürk vermiştir.
  2 -3 ... 50iki
 9. 9.
  Eleştiri olmadan en doğruya varmanın imkansız olduğu söylemek malumun ilanını etmekten başka birşey değidir.Bu noktada Atatürk'te eleştirilebilmeli keza islamiyet'te; fakat her şeyin merkezinde saygı kelimesi yatmaktadır.Eleştirilebilir olmak hakaret etmeği beraberinde getiren bir fiil değidir.insanlara mâl olmuş bir unsuru insanları kırarak ve rencide ederek savunu ortaya koymak doğru bir proje değidir.
  1 ... cukutlu
 10. 10.
  her ne kadar pek mümkün olmasada bu ülkede birilerini eleştirmek bu birilerinin atatürk olmadığı kesindir . televizyona çıkıp sevmiyorum diyebiliyorlar bu ülkede birileri . demekki özgürlüğünü kullanabiliyormuşun . yiyorsa ey delikanlı %40 türk halkı gördüğünüz haksızlığı eleştirin bakalım o atatürkü sevmiyorum diyen kız kadar rahat olabilecekmisiniz . hukuku birilerinin tekeline bıraktık ülkece isteyen istediğini eleştiremiyor atatürkten başka . bu ülke için ömrünü adamış bir insanı eleştirebilirken , 1 dönem millet vekkilliği yapan mahkemede 10 larca suç duyurusu bulunan herhangi bir millet vekilini eleştirin bakalım ne oluyor bu memlekette .
  1 -1 ... wreker