1. 1.
    nutuk adlı kitabın kısaltılmışını okuyan liseli Kemalistleri çıldırtacak gerçekliktir.
    mustafa Kemal küreselcidir, milliyetçi değildir.evet

--spoiler--

“Efendiler, bütün insanlığın görgü, bilgi ve düşüncede yükselip olgunlaşması, Hristiyanlığı, Müslümanlığı, Budizmi bir yana bırakarak basitleştirilmiş ve herkes için anlaşılacak duruma getirilmiş saf ve lekesiz bir dünya dininin kurulması ve insanların, şimdiye kadar kavgalar, çirkeflikler, kaba istek ve iştahlar arasında bir sefalethanede yaşamakta olduklarını kabul ederek, bütün vücutları ve zekâları zehirleyen zararlı tohumları yok etmeye karar vermesi gibi şartların gerçekleşmesini gerektiren «birleşik bir dünya devleti» kurma hayalinin tatlı olduğunu inkâr edecek değiliz.”
    kaynak: M. Kemal Atatürk, Nutuk, Türk Devrim Tarihi Enstitüsü, 9. Baskı, Milli Eğitim Basımevi, Istanbul 1969, cild 2, sayfa 713.
    --spoiler--

bu arada nutuk 2 cilttir ve Osmanlı lisanı ile yazılmıştır. evet

aşağıda da nutuk'un ilk baskıları;
    atatürk ü ciddi ciddi milliyetçi sanmak
    2 -3 ... evrenin disinda olan yazar
  2. 2.
    masaldır. mustafa kemal her kanununu avrupadan almıştır, neyin milliyetçiliği amk?
    2 -7 ... jeffrey dahmer
  3. 3.
    Türk milleti zekidir türk milleti çalışkandır diyerek 90 yıl önceden orospu çocuklarına ayar verecek kadar milliyetçidir.
    3 -3 ... shizi
  4. 4.
    Doğru konuşnmuş devrimci lider nasıl konuşacaksa öyle konuşmuş.
    1 -2 ... gezi parki direniscisi
  5. 5.
    adamın küreselci ekolü benimsediğinin kaynağını atıyorum bana gelmiş “ türk milleti çalışkandır vs. ” sözünü atıyor.
    lan açık açık yazıyor işte neyi zorluyorsun?

t: inkar edilemez gerçeklik. evet.
    -1 ... evrenin disinda olan yazar
  6. 6.
    "atatürk" yazarken çok seksi oluyorsun.
    ... chai chen
  7. 7.
    lafta adolf hitler de almanların üstün ırk olduğunu savunuyordu amk. ama bir savaşla almanları rezil rüsva etti. onbinlerce alman kadını tecavüze uğradı.

mustafa kemal'in milliyetçiliği de tıpkı hitler'in milliyetçiliği gibidir. laftadır.
    3 -6 ... jeffrey dahmer
  8. 8.
    tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek din rte atatürk'ün izinden gidiyor demek ki. Evet.
    -2 ... imperium turcicum
  9. 9.
    Milliyet.

Mill, Arapça ulus, kavim.

iyyet, Arapça yapmak, ca'li.

Milliyetçilik degil, soyculuk denilmeli.
    -1 ... alpertunna
  10. 10.
    benim tanıdığım en büyük milliyetçidir atatürk.
    vatan nasıl sevilir biz ondan ve askerlerinden öğrendik.
    1 ... kendimden biliyorum