1. 1.
  bir atatürkçü olarak utanç kaynağı bu tipleri burada sıralayacağım. bakınız abiler, ablalar.. her ne olursanız olun sizleri eleştiremem belki, haddim değil belki ancak bu kadarı da fazla değil mi ?
  neden en ayyaş insanlar, ortalık orospusu lakabını alan kaşarlar, her türlü ahlaksızlığa bulaşmış mahlukatlar en kral atatürkçü takılır ? neden kıç baş açıp prim yapan, onla bunla gezip içen sızan kız erkek en kral atatürkçü rolüne girer ? sizce de iğrenç değil midir ? her defasında ahlak kurallarından bahsedip buna göre yaşayan mustafa kemal in ismini neden kirletiyorsunuz ulan.
  1 -3 ... ortadireksaban
 2. 2.
  izmirdekiler buna çok iyi örnektir. Kızın her şey meydanda, rahat rahat ortalıkta dolaşıyor, bütün gün sevgilisiyle oynaşıyor, geziyor, Ama nasıl oluyorsa en vatansever kesiliyor. Bakarsanız aynı kişilerin twiter instagram sayfaları atatürk resimleri, türk bayrağıyla dolu. Bunlardan hiçbir şey olmaz, bütün umudum gençliktedir diyen atatürk şimdilerde aşktan arkadaş ortamlarını doldurmaktan başka bir halt bilmeyen nesli utançla seyrederdi.
  1 ... yoksul genc
 3. 3.
  atatürk ile tek ortak noktaları laiklik/sekülerizm'dir bu tiplerin. aslında liberaldirler, globalcidirler, bireycidilerler. ama altına girecekleri tek gölge atatürk kalmıştır bu tiplerin.

  atatürk laik'ti, milliyetçiydi, halkçı ve toplumcuydu, ahlakçıydı. her atatürkçüyüm diyen atatürkçü değildir.
  ... ateistvaiz
 4. 4.
  malesef böyle bir durum var.
  face twitter gibi ortamlarda bu tiplerin kapak fotoğrafları hep atatürk ama onunla ilgili tek kitap okumamışlardır.
  benzer durum dindar geçinenlerde de var.
  ... adrian monk
 5. 5.
  malesef,
  inançsızlığını , ahlaksızlığını cehaletini gizlemek için atatürkçülüğe sığınıyor insanlar.
  nede olsa laiklik diye çok geniş bir kavram var.
  peygambere söv laiklik de, kitaba söv laiklik de.
  Peki din ve vicdan özgürlüğü?
  ... willforsaken