1. 1.
  tuhaf bir durum degil midir.

  tabi muhalif ali şükrü beyin topal osman tarafından öldürülmesi sonrası bu oy yüzde 90ları buluyor ki o kaale alınacak bir istatistik degil.

  ama bu yüzde 56 gerçekten tuhaf, yani iddialar atatürkün vatanı kurtardıgı yönünde e bu halde nasıl oluyorda parlementoda atatürk taraftarı çok asker ve büroktarın olmasına ragmen bu oy yüzde 56yi hiç geççmiyor ilk başlarda.

  bunun dünyada eşi benzeri yok, zira kurucu her daim yüksek yüzdeyle oy alır, istisnasını bulamazsınız. oy vermeyende böyle günümüzde cihangirde takılıp her şeye asi olan tiplerdir.

  yani neyi anlayamamış halkımız.

  bir de seçimler sanırım bildigimiz gibi herkese sorularak da yapılmamış. iş parlementoda bitmiş yüzdenin yine fazla olması gerekir ki düşük kalmış bi de halka sorulsa oran yüzde 40ı bile bulmayabilirmiş.

  tabi sonra ali şükrü bey ölünce meclisteki vekillerin kafasına atatürkün kurucu oldugu dank etmiş olacak ki oran bir anda yüzde 90a fırlamış.
  -6 ... ali sukru bey
 2. 2.
  ne ali şükrüymüş sıktınız.
  ... locke
 3. 3.
  Uzun yıllar hüküm sürmüş bir osamanlı devleti ve kültürü altında yetişmiş insanlar;bir anda bir uçtan diğer uca sıçrayan yönetim biçimi,savaştan çıkan yoksul halkın benimseyediği yenilikler,
  Diğer devletlerin baskısı altında ayağa kalmaya çalışan bir hükümet vs.vs.vs

  Bunun gibi binlerce örnek verilerbilir bu konu ile alakalı ki zaten mesele atatürk'ün %56 oy alması da değildir.
  Benimsenemeyen devrimler,hala şark kafasıyla haraket eden beyinlerdir sorun.
  ... aathena