1. 1.
  kaynağı nutuk olan büyük gerçektir. mustafa kemal atatürk ibadeti ve dini gösteriş ve menfaat için kullanmamış ve gizlenmiştir. o yüzden melamidir.

  melamet'e göre kişi gizli müslümandır ve kendini insanlara dinsiz gibi gösterir. melametin temel prensibi şudur;

  ''doğ,görevini yap ve öl''

  ayrıca bunun kanıtıda nutuktaki abdülkadir paşa ile telgraflaşmadır. abdülkadir paşa kendisine ''kutb'ul akbad'' yani ''kutupların kutbu'' demektedir.

  kaynak: nutuk,abdülkadir paşa ile telgraflaşma.

  edit: imla
  6 -5 ... yoldas stalin
 2. 2.
  AK PARTiLiLERiN kabul etmek istemediği gerçektir.
  1 -1 ... yoldas stalin
 3. 3.
  gerçek olabilecek önermedir. (bkz: melamilik)
  -1 ... entry metni girilmelidir
 4. 4.
  atatürkün kendi eseri nutuk'u okursanız anlayacağınız gerçektir. bazıları ismet paşa hakkında komik yorumlar yapmış. kurban kesen,oruç tutan biridir. bunu kendi kızı özden toker hanım söylemektedir. ODASINDA ölenede dek ''allah'' yazısı vardır. bunudda kızı söylemiştir.
  1 ... yoldas stalin
 5. 5.
  melamiler ibadetleri açıkça yapmayı sevmezler,ibadetin sadece allah-kul arasında huşu içinde yapılmasını severler. bundan çıkacak sonuç atatürkün melami olabileceğidir. bir de nutuktaki telgraflaşmalar eklenince...
  2 ... yoldas stalin
 6. 6.
  MELAMi YAŞAYIŞI ile atatürkün yaşayışı uyduğu için doğru olan sözdür.

  melami prensibine göre insan dünyaya gelir,görevini yapar ve ölür. atatürkün görevide kurtuluş için halkı örgütlemek ve ülkeyi ileriye götürmektir. yapmıştır. melami halkı kızdırmak için ramazan günü oruç yer,namaz kılmaz. ibadetini gizlice yapar ve dinini gizlice yaşar. ve abdülkadir paşanın atatürke ''kutbü'l akbad'' yani kutuplar kutbu demeside cabasıdır.
  2 ... yoldas stalin
 7. 7.
  saçmalıktır. fakat böyle birşeyin dile gelmesi ne oldukları belli olmayan dini gollik arkadaşların dinin üstünlüğünü anlamış olduklarını gösterir. diyeceğim şu ki herşeyde olduğu gibi dinde de atamızın arkasına sığınmayın dinsiz köpekler
  1 ... dvtzngn
 8. 16777210.
  atatürk evliya'dır. son devrin büyük alimlerindendir. kerametleri çoktur. merhametlidir. yunanı denize dökmeden evvel deniz sıcaklığına bakmıştır üşümesinler diye. tıpkı naruto animesindeki uchiha itachi gibidir.

  (bkz: yav he he)
  -3 ... cinereo lupus
 9. 16777211.
  yaşantısına bakıldığında insanlarda acaba gerçekten öyle mi diye bir düşünce oluşuyor.
  fakat çok net söyleyebilirim ki atatürk melami değildir.
  melamilerin gençliği dikkat çekmemek üzerine kurulu olup asla kurulu düzene itiraz etmeden düzenin içinde yer bulup amaçları doğrultusunda hareket etmektir.
  hayatı incelediğinde kesinliklee böyle biri olmadığını anlayacaksınız.
  ... mohacta bir yeniceri
 10. 16777212.
  atatürk balkan türk'üdür, balkanların dört bir köşesinde yaşayan türklere bakarsanız melamiliğin etkisi zaten görülür.

  balkan türkleri arasında çok yaygın olan nakşibendi, kadiri, bektaşi, kızılbaş tarikatlarının tamamı melami meşreptir. kendi ailemden biliyorum.

  o yüzden atatürk melamidir savına inanırım.
  1 -1 ... kizil oguz