1. 1.
    Atatürk'ün ilke ve inkılap ları
    eleştirilemez veya beğemilemez mi?
    böyle bir yasa var mı?

böyle bir ülkenin gelişmesi , ilim, bilim üretmesi mümkün olabilir mi?

Atatürk hiç mi hata yapmamış?
    herkes her yaptığını beğenmek zorunda mı?

bu nasıl bir ideoloji?
    8 -13 ... ayk73
  2. 2.
    Atatürk elbette eleştirilebilir. Yaptıkları icraatlar masaya yatırılabilir. Ki zaten o dönemde bile cumhuriyetin kurucu kadrosundan, ali Fuat, kâzım, refet paşalar kendisiyle çoğu noktada fikir ayrılıkları yaşamıştır.

Fakat bu eleştiriler hakaret boyutuna ulaşmamalı ve birtakım inanca dayalı sebepler nedeniyle atatürk küçültülmeye, önemi düşürülmeye çalışılmamalıdır.
    8 -3 ... petit homme
  3. 3.
    elbette eleştirilebilir.

ben bir eleştiri göremedim. gören var mı?

“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin” demiş adam. sonra, yok eleştirilmiyor falan..
    3 -5 ... noxeca
  4. 4.
    atatürk ekber, atatürk ekber: fikirleri buysa tabiki eleştirilir. yavşaklıktan öte bir şey değil bu.

ototorkço olmok zorondosonoz, ototork ollohtor diyen mallar olduğu sürece bir bok olmaz atatürkçülerden.

şimdi şu sözü örnek verecekler: eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin. bu söz atatürke ait değilmiş ne nutukta ne de başka kaynakta geçmiyor. yani atatürk döneminde de atatürk adına ezan okutup ezanla dalga geçenler atatürkü ilah olarak gösterenler 'bu' fikirlerine saygı gösterilmesini beklemesin.
    5 -5 ... kazangap
  5. 5.
    yeni eğitim bakanımızdan böyle bir atak bekliyoruz. koca tarihi olan milletin çocukları yıllardır atatürk geldi düşmanı yendi şeklinde eğitiliyor. hayır biz bunu kabul edemeyiz biz tuğla mıyız kardeşim farklı düşünemez miyim. bakınız dağlara taşlara mermerlere türk öğün çalış güven diye yazdılar ne ürettik 80 senede. koca sıfır ama bakıyorsunuz ak parti savunma sanayimizi çok güçlendirdi. aselsan kaç trilyonluk ihracat yapıyor. onlarca helikopter ihraç ettik. kendi hava savunma sistemlerimizi üretiyoruz inşallah yakın vakitte yerli arabamızı da yapacağız. yani 2 kere 2 4 eder şimdi son dönemde ekonomik saldırılarla karşı karşıyayız. adamlar rahatsız , istiyorlar ki yine eski türkiye olsun hep bize muhtaç olsun, dışa bağımlı olsun. hepimiz gördük trumpun amacı papaz değil bu ülkenin dik duruşunu bozmak. ama evelallah dik duruyoruz yılmak yok. fetö gitti terörle mücadelede yapılanlar ortada. suriyenin merkezinden paketleyip getirdik daha dün.öncesinde afrikada onlarca fetö teröristini yakaladı mit allah razı olsun. yani maksat iş yapmak iş. yıllarca el pençe durduk amerika ve avrupanın karşsında. şimdi bakıyorsun taviz vermiyoruz. öncekiler laflar etti nara attı sonuç sıfır. düşünen milli ve dindar bir nesil geliyor 10 senede bölgede tek güç olacağız tarih tekerrür edecek.
    2 -5 ... laz ziya
  6. 6.
    1930 lu yıllarda batılılar
    uranyum zenginleştirirken, atom parçalarken, fırkateyn, uçak yaparken bakın bakalım türkiyede neler olmuş.
    allahaşkına ;
    giyimle kuşamla , şapkayla , latin harfiyle , miladi takvimle , vals yaparak muasır medeniyeti yakalamak mümkün mü?
    patlat bi şampanyada uçak mühendisliği ar-ge si olsun.
    sende kızı valse kaldır ekonomi canlansın.çocuk ölümleri azalsın.
    4 -6 ... ayk73
  7. 7.
    bilal'e anlatır gibi anlatacak olursam; yerine daha iyi bir fikir inklılap koyarsan elbette eleştirebilir ve değiştirebilirsin.
    şimdi sana anlatır gibi anlatayım; beğenmiyosan yallah arabistana sikik!
    1 -5 ... prensipleriolanadam
  8. 8.
    Saygı çerçevesinde herkes eleştirilir ama eleştiri altında hakaret ederseniz işte o zaman kaybedersiniz.

Ulu Önder Atatürk ne diyor;

"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin".

Yani demek istediği bir gün dediklerim ters düşerse doğru olanı seçin ama daha dediklerinin hiç biri ters düşmedi, hep doğru çıktı.

Özellikle nutuk hep doğru çıkıyor.
    1 -4 ... bay efendi
  9. 9.
    sana benzer tipler tarafından eleştirilemez.

len kaç paralık tiplersiniz ki acınası cehaletinize bakmadan atamızın fikirlerini eleştirmeye kalkıyorsunuz?

oturun oturduğunuz yerde.

yok batılılar şunu yapmış da yok bunu yapmış da...

lan it, osmanlı torunuyum dersin, osmanlı ne yaptı? ne bıraktı? sıra sıra fabrikalar, kıyamet kadar bilim adamı, iş adamı mı devraldı atamız osmanlıdan a şerefsiz?

(bkz: cumhuriyetin osmanlıdan devraldığı anadolu)

1950'den itibaren hastalıklı yobaz zihniyet topa girmeseydi, dediklerinin hepsi olurdu.
    5 -4 ... rumeli71
  10. 10.
    cevabı hem evet hemde hayır olan sorudur.

evet eleştirilebilir ancak eleştiriyi kendi fikirlerini üretebilen insanlar yapabilir. sağdan soldan duyduğu şeyler ile eleştiri yapıyorum zannedip sçıp batıran insanlar neyin eleştirisini yapacak ki ? başkalarının fikirleri ile yapılan şey eleştiri olmuyor. he illa yaparım yapacağım diyorsanız karşınızda sizden daha donanımlı olan insanlar 2.5 dakika içerisinde sizi mat ettikleri zaman saldırganlaşmayacaksınız.
    3 -4 ... mel mel bakan gibson