1. 1.
  Ateiste bak ki kurduğu ülke topraklarında en yaygın din için imam hatip liseleri açıyor, ilahiyat fakülteleri kuruyor, Diyanet işleri vs. bakanlıklar kuruyor, imamları devlet bütçesinden maaşa bağlıyor!

  Not: Ateistim!

  Müslümanlığın tarihinde görülmemiş işler AMK, hemde Şeriatla yönetilen ülkelerde dahi!

  Gönül isterdi Atatürk Ateist olsun, ama ne yazık ki değildi. Keşke olsaydı. Bütün dinleri bu topraklardan kaldırırdı insanlık bir huzur bulurdu AMK!

  Bu videoya göre Atatürk'ün dine, dinlere bakış açısı, hangi dine inanıp inanmadığı ve nasıl inanıp inanmadığı anlaşılıyorsa ciddi bravo!

  Konuşmasının meali; Tanrı tarafından gönderildiği söylenen (Burada bütün dinleri kast ediyor) binlerce yıl önce yazılmış kurallar ile, ülke, meclis, toplum, devlet, millet yönetilmez!

  Biz yerlerine kanunlar yaptık, bu kanunları binlerce yıl boyunca insanlığın ortak akıl ile geliştirdiği ve ortak noktada mantıklı bulduğu gerçeklere dayanarak belirledik. Bunları da bir siyasi partiden çok içinde bütün siyasi fikirleri barındıran bir meclis hatta ilk Türk meclisi/parlamentosu CHP'nin tüzüğüne yazdık" diyor!

  Atatürk'ün bir de Camiden verdiği böyle bir hutbe var nasıl olacak şimdi! Bu hutbeye göre de Müslüman!!!

  (Not: Lan size ne adamın dini inancından vs. hala anlamadınız mı evriminin tamamlamış, aklı selim insan oğlu için kimsenin inancı, mezhebi, dini vs bir bok değiştirmiyor, kimsenin umurunda değil! Bizler yani insan oğlu bir insanı eylemlerine, icraatlarına, fikirlerine ve tavırlarına ve bunların işe yarayıp yaramadığına göre kişiyi insan gibi insan veya goril, maymun kadar dahi evrimleşmemiş yobaz primat olarak değerlendiriyoruz)!

  https://www.youtube.com/watch?v=3NykuRaD_4A+
  ... usayavuz