bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    genetik miras.
    3 -14 ... raporlu deli
  2. ?.
    gerçek Atatürkçüleri yansıtmayan bir ithamdır.
    3 -1 ... balinayakafaatandelihamsi
  3. ?.
    düpedüz iftira olan cümle. kendimden biliyorum.
    3 -1 ... blackjackdaniels
  4. ?.
    kaynak göster diyecem ama üstüne oturuyordur şimdi zor olacak. (bkz: kaynak götüm)
    5 -2 ... unnamed
  5. 1.
    Allah ile kul arasına girmeye çalışan küçük zihin ürünü tanımlamadır.
    ... sexitus
  6. 2.
    ideolojilerinin kaynağından beslendikleri şahıstan kaynaklıdır.

balıkesir hutbesi ve dua eden resimlere atlayanlara şimdiden söyleyeyim, heves yapmayın, kursağınızda bırakılır.

balıkesir hutbesini atatürkün yazmadığını ismet inönü'nün yazdığını artık herkes biliyor.
    1 -3 ... en zayif halka
  7. 3.
    dindarların atatürk'ü sevmediği ne kadar yanlışsa bu da o kadar yanlıştır. gerçek dindarların atatürkle, gerçek atatürkçülerinde dinle bi kavgası olmaz. bunlar ancak belli kesimlere hizmet edenlerin uydurduğu, halkı kutuplaşmaya sevk etmek isteyenlerin yalanlarıdır.
    4 ... yzrczr
  8. 4.
    gayet muhafazakar bir kemalistim.Kemalistken dindar olmak beni rahatsız etmiyor.Bunda bu başlığı açanın zihniyet durumunu gösteriyor.Ayrıca dini devlet işlerinden ayırmak dini yok etmek değildir, diyanet işleri bakanlığını açan kimdir? bi sor kendine (konuyu açan mala itafen).
    1 ... sanacokpisespiriyaparim
  9. 5.
    atatürkçüler din'i birinci amaç olarak yaşamazlar, sadece iyi bir yaşam için din'i kabul ederler ki olması gereken de budur. çünkü din denen kavram insanların bu dünyada daha ahlaklı ve doğru bir şekilde yaşaması için vardır. bu yüzden atatürkçülerin din i sevmemesi gibi bir önerme tamamiyle yanlıştır. aksine dinci geçinen insanlar din'in en büyük düşmanıdır. çünkü din kavramını herşeyin önünde tutarak bu dünyada asıl yapılması gereken işleri es geçerek bilinmeyenin o büyülü dünyasına tıkılıp kalmışlardır. aynı şekilde her atatürkçü'nün de din'i sevmesi beklenemez, çünkü din kavramı kişiseldir ve sadece tanrı ile kul arasındadır. bu yüzdendir ki atatürkçü olup ateist olan binlerce insan vardır.
    ... sahtemustaine
  10. 6.
    bu mit dini siyasallaştıran zihniyetin kuruluş ideolojimize yaptıkları saldırı biçiminin yansımasıdır. Unutulmamalıdırki din ve etnik kimlik üzerinden yapılan siyaset milyonlarca insanın katledilmesine sebep olmuştur. Kilisenin dini siyasi olarak kullanması sonucunda yüz yıl savaşları Avrupa da yaşanmıştır. Avrupa bu işi önemli ölçüde çözdü bize düşen görev de kemalistiyle, dindarıyla, solcusuyla, sağcısıyla bu işi hep beraber kansız olarak çözmektir.
    ... aderans