1. 1.
  türk milletinin anladığı vakit ülkenin önemli bir ilerleyiş kaydedeceği gerçek.

  Ulu önder gazi mustafa kemal atatürk türk milliyetçisiydi, hedefi türk milletini hak ettiği refahta yaşatmak, bilim ve fen yolunda ilerleyerek ulusumuzu muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartmak idi. asıl türk milliyetçiliği budur.

  atatürkçülük demek ulu önderimizin bütün görüşlerini ideoloji haline getirip gerçekleştirmeyi hedeflemektir. gazi elbette ki dönemine göre en doğru olanı hedeflemiş ve gerçekleştirebildiklerini tatbik etmiştir. fakat dediğim gibi, bunları dönemine göre yapmıştır. ileriki zamanlarda şartlar değişince eminim ki bazı sesler "bu atatürk ilke ve inkılaplarına aykırıdır, kesinlikle olmamalıdır" diyecekler. fakat aslolan şu ki ulusumuzun faydasına olan her neyse o olmalıdır.

  atatürkçülük denilen şeyin aslen ne olduğuna gelince, bu ifadeyi ilk olarak ingilizler kendi dillerinde "kemalist" olarak kullanmıştır. daha sonra da bu kelime yobazların diline düşmüştür. emin olun bu "atatürkçülük" ibaresi en fazla atatürk ilke ve inkılaplarına zarar vermektedir, çünkü hedef alınması oldukça kolay. emin olun ki bunun yerine "türk milliyetçiliği" denseydi milli mücadeleden ve yeni devletimizin halkımızı bilinçlendirmesinden ötürü hiç kimse türk milliyetçiliğine ses çıkartmaya cesaret edemeyecek, ulusumuza fiilen ve kavlen yapılan her saldırı nefretle karşılanacak ve hiçbir bölücü veya irtiaci faaliyet yeşeremeyecekti. lakin bu "atatürkçülük" ibaresi yüzünden insanlar hem kemalistlere eleştiri adı altında atatürk'e hem de hiç bir korunağı olmaması sebebiyle türk milliyetçiliğine saldırabiliyorlar. bakın bu oldukça vahim bir durumdur.

  yapılması gereken ise atatürkçü geçinenlerin meclisteki koltuk sevdalısı ve atatürk'ün ardına gizlenip mezhepçi emellerini gerçekleştirmeye çalışan bir takım kişilerden müteşekkil partilerin dediklerine kulak asmayıp atatürk'ün hedeflerine yönelmelidir.

  edit : aferim yobaz kardeşim, daha okumadan başlığa bakıp eksiledin. eksi almak elbette ki umrumda değil fakat bu bağnazlığın benim umrumda, senin iyiliğini düşünüyorum ben sadece.
  2 -1 ... alagur noyan
 2. 2.
  Atatürkçülük diye bir şey vardır ki; Türk milliyetçiliğine dahi ''atatürk milliyetçiliği'' adı altında yeni bir tanım getirmiştir.

  bugün atatürk'ü önderi olarak gördüğünü söyleyip her bulduğu fırsatta ırkçılık yapan Türk milliyetçilerine yüzyıllar önceden ders vermiştir mesela.
  ... napesend
 3. 3.
  Atatürkçülük sürekli bilimin ışığında ilerlemektir.
  ... ebu zindik