1. .
  yalanlarin en buyugu. soyle ki;

  din, allah, iman, cumhuriyet, ataturk, laiklik, turkiye, osmanli devleti, peygamber kavramlarindan en az biri hakkinda eksik, yanlis, yalan, kulaktan dolma bilgilerle donanmis veya donatilmis birey(ler)den duyulmus cumledir. ne yazik ki cehaletin vardigi son noktadir. ataturkculugu anlamadan, ataturk'u anlamadan, "ataturk dinsizdi" gibi ultra cehalet dolu bi cumleyi kurmak hangi akla hizmet, hangi kafanin urunu anlamak zor. "laiklik" kavraminin; "devletin dinlere eşit uzaklıkta durması gereken ve dinlerin devlet tarafından kontrol edilmemesini gerektiren bir devlet anlayışı, semavi olsun olmasin hangi inanca sahip olursa olsun herkesin ayni cati altinda toplanmasi" anlaminda oldugundan bihaber veya bu anlami sunudure sundure taa nerelere goturen insanlar, sozde(!) musluman olduklarini iddia ediyorlar ve "ataturk dinsizdi" gibi bi cumle cikiyor agizlarindan. bu insanlara sormak lazim;

  - "ne olursan ol gel"

  sozunu mevlana neden soylemistir? dinsizligi veya musluman olmamayi kabullenememek, buna savas acmak hangi ahlaka, hangi dine, hangi anlayisa, hangi insanliga dayanir? hz. muhammed (s.a.v.) mi dedi bunu? musluman oldugunuzu iddia ediyorsunuz. peki nerde kaldi sizin "islamiyet hosgoru dinidir" sozunuz?

  -"ilim cin'de de olsa macin'de de olsa arayiniz"

  sozu kime ait acaba? kendi iclerinde celistikleri cok acik.

  edit: copy paste degil alin teri
  4 -2 ... soyle-boyle
 2. .
  (bkz: taş olursun valla)
  1 -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 3. .
  yazarları provoke etmeye yönelik ucuz yöntem. insan savunmadığı bir görüş için neden başlık açar ki.. yazarsın oraya atatürkçülük erdemdir diye, kimseye sövmeden duygularını yansıtırsın. hem kim demiş ki atatürkçülük dinsizliktir diye.. sokakta cahilin birinin ağzından çıkan şeyi burda başlık yapacaksak vay halimize..
  4 -1 ... intensivecare
 4. .
  şeriat özlemi içinde yanıp tutaşanların politik uydurması.
  4 ... vipernas
 5. .
  yakın zamanda Can dündar'ın "atatürk'ün sansürlenen görüşleri" başlıklı * köşe yazısı ile bir miktar destek bulan gerçeğimsi.

  ilk Meclis'in dualarla açıldığı ve cumhuriyete oy veren milletvekilleri arasında 100 kadar din adamı olduğu doğru... Ancak böyledir diye cumhuriyetin kökeninde ve Atatürk'ün düşünce evreninde din motifleri aramak nafile uğraş.
  Afet inan cumhuriyetin ilanından 6 yıl sonra Yurt Bilgisi dersleri vermeye başlamıştı. Okutacağı kitabı Kemal Paşa'ya gösterdi. Gazi beğenmedi. Yeni bir Medeni Bilgiler kitabı yazdırdı.
  Kitap, 1931'de Afet inan imzasıyla çıktı; ortaokul ve liselerde okutuldu. işte Kemal Paşa'nın el yazısıyla kaleme aldığı o notların "Millet" bölümünden satırlar:
  ***

  "Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arapların dinini kabul ettikten sonra bu din Arapların (..) Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilakis Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. (..)
  "Türk milleti birçok asırlar, (..) bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü. (..)
  "Türk milletini Allah için, Peygamber için topraklarını, menfaatlerini, benliğini unutturacak, Allah'la mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular. (..)
  "... din hissi, dünyanın acısı duyulan tokadıyla derhal Türk milletinin vicdanındaki çadırını yıktı, davetlileri, Türk düşmanları olan Arap çöllerine gitti. (..) Artık Türk, cenneti değil, (..) son Türk ellerinin müdafaa ve muhafazasını düşünüyordu. işte dinin, din hissinin Türk milletinde bıraktığı hatıra..."

  tamamı için: http://www.milliyet.com/2006/10/30/yazar/dundar.html

  (bkz: atatürkçülük küfretme özgürlüğü müdür)
  2 -5 ... istanbul
 6. .
  (bkz: genç şu çaydanlığı tutsana)
  2 ... aby
 7. .
  (bkz: yettim abi de ona söyle o tutsun)*
  2 ... gazoz_kapagi
 8. .
  bunu diyenler çarpılır. çünkü atatürk açıkça belirtmiştir ki dinsiz milletlerin ayakta durmaları mümkün değildir.
  -1 ... hiccup
 9. .
  atatürk'ü tanımayan vede tanımak istemeyen kodamanların kodoman anne ve babalarından öğrendikleri ve büyük ihtimal kodoman cocuklarınada öğretecekleri yalanlar silsilesi.müslüman olduklarını sanmaktadırlar ama en büyük ateist kendileridir.
  ... reich