1. ?.
  vakit gazetesi yazarlarından abdullah burakın, alkol ve sigara başlıklı yazısında dikkat çeken tümce.

  yazar yazısında atatürkçüler sigara yasağına destek çıkarken alkol yasağı olursa bunun "cumhuriyetin elden gitmesi" olduğunu söyleyecekleri konusunda eleştiriyor ve ekliyor atatürk de sigara içerdi.

  yazar sigara yasağına destek çıkanların neden alkol'e destek çıkmadığını soruyor ve bunun rejimle alakasını merak ediyor.

  ben cevaplayım efendim, en cahil insanın da bileceği üzere sigara dumanı başkasını da etkiler, lakin içilen alkol, aynen sıçılan bok gibi kişinin kendisini bağlar. hükümet'in de bu nedenden dolayı koyacağı bir içki yasağı ancak dini olacaktır.

  yazının tamamı: http://www.habervaktim.com/yazaroku.php?id=3946

  böyle bilip bilmeden yazı yazıp gazete yazarı olanlara ne diyeyim. insan kendi fişkrini savunsun da komik duruma düşmesin. hem baş örtüsüne özgürlük diye kıçını yırtıyor hem de alkol içenlere saygı göstermiyor ey mümin.
  12 -8 ... asil en optimist pesimist
 2. ?.
  Sigaranın zararının "şahsi" ve "kısmî", ama alkolün zararının "umumî" ve "küllî" diyen bir yazarın yazısı. ciddiye alınmamalı efendim. evet alkolümüze dokundurtmayız. konuyu açan yazar arkadaşın düşüncelerine katılıyorum. sigara herkese zarar. alkol kişiye. herkes kendi bilir. abdullah burak sizi alkol içmeye davet ediyorum. bu yazım kulağınıza giderse uludağ a üye olun, yazar olun (tabi olabilirseniz çünkü bu tutarsızk-lıkta birinın ancak vakitte yaza olabileceğini düşünüyorum) bana özel mesaj atın. size öğreteyim alkolün kişisel sigaranın umumi zarar olduğunu.
  1 -3 ... la havle vela corvette
 3. ?.
  atatürk ün siroz hastalıgından ölmesiylede alakalı olabilecek durumdur.
  3 -4 ... hayatin anlamini arayan adam
 4. ?.
  -spoiler-
  alkollü araç kullanıp adam öldürenler de yalnız kendilerine zarar verir o zaman.

  ya da sabaha kadar zıkkımlanıp gidip eşini, çocuklarını döven, cinnet geçirip öldüren, elalemin kızına sarkıntılık, tecavüz edenler de kendilerine zarar verir yalnız

  -spoiler-

  bu kadar alkol aldıgım halde bunlardan hiçbirini yapmadım. hıı bu kadar küçük cıkarımlardan büyük seylere geleceksek. islamda yasaklanmalıdır alkol gibi.

  terorizm kücük kızlarla evlenmenin yasak olmamasısı gibi seyler var. 9 ülkede recm uygulaması var. bircok islam ülkesinde kadınların calışması yasak. o zaman islam alkolden cok tehlikeli?

  edit:bende her müslüman böyle demedim. ama islam ın zararları hakkında konustum.
  6 -4 ... scurtel
 5. ?.
  (bkz: dincilik abd dölü yutmayla eş anlamlı hale geldi) (bkz: be aggressive)
  4 -2 ... david addison
 6. ?.
  (bkz: müslümanlar abd nin kuklası haline geldi)
  1 -3 ... scurtel
 7. ?.
  bir maya atasözü der ki:

  (bkz: düzgün içen adamdan zarar gelmez)
  4 ... filleri kurtaran adam
 8. ?.
  ha evet ya, o altı tane ok da bira, votka, şarap, tekila, cin ve rakı yı temsil etmekte zaten. bu zamana kadar kandırdılar bizi cumhuriyetçilik, halkçılık, milliyetçilik, laiklik.... diye.
  3 -2 ... godisnowhere
 9. ?.
  tüsiad için geçerli bir açıklamadır yoksa bu ülkenin ilerici halk toplulukları için değil. gerçekten de tüsiad kemalizmi rakı şarap atatürkçülüğü haline gelmiştir.
  1 -2 ... shortcuttolongrun
 10. ?.
  bazı insanların kafasının ne kadar boş olduğunu göstermekle kalmayıp gözümüze sokan söz, yazı her neyse. zaten bir vakit
  gazetesi yazarından ne beklenirdi orası da ayrı tabi. anca kendin gibi boş kafalı insansıları birilerinin üstüne sal, hedef göster, her haberi taraflı ver, provokasyonun alasını yap sen. akıl ve mantığın olduğu her şeyden zaten duruyorsun da daha çok uzak dur. hiç değilse onlara bir zarar verme.

  alkol kullanmak kişinin aynı sigara içmek gibi kendi tercihidir. sigara çevredekilere de zarar verdiğinden kapalı alanda içilmemesi gerekir. o yasak da altyapısızca uygulandı mesela. sigara içilen ve içilmeyen bölüm diye ayırırsın böylece ne kimsenin sağlığı zarar görür ne de kimsenin özgürlüğü kısıtlanır. neyse işte...

  ama alkolde sen oturduğun yerde içsen yanındaki adama hiç bir zararı yok.

  --spoiler--

  gerçekten garip... son zamanlarda, atatürkçülük alkolizmle eşanlamlı hale geldi. atatürk'ün sigarasına dokununca kimse gıkını çıkarmıyor, ama içkisine dokununca atatürkçüler ayağa kalkıyor.
  alkol, atatürkçüler için kutsal bir şey oldu çıktı. hinduların ineğine dokunun, atatürkçülerin alkolüne dokunun, aynı şey. kesinlikle dokundurtmuyorlar. ellerinden gelse şişesini bile saklayacaklar.

  --spoiler--

  olayın Atatürk'ün içkisi olmadığını anlamanın neden bu kadar zor olduğunu anlamak mümkün değil. atatürk'ü biz sigara veya içkisiyle korumayız o kadar aciz, basit ve "siz" değiliz. burada olay özgürlüklerin kısıtlanması ki bunu yapmayı pek seversiniz. herkes sizin gibi olsun. sizin gibi düzgün(!) olsun. merak ediyorum, hüseyin üzmez'in iğrenç davasında ona sahip çıkan bu gazete ve içindeki gazeteci demeye bin şahit gereken insansılar kendi sapkın beyinlerini temiz(!) gösterme çabasından ne zaman kurtulacaklar? tek dertleri istediğimiz gibi yaşamamız kendimizi bastırmamamız. önce kendi içimizde özgür olmamız. çünkü böyle olunca ne saçtan tahrik olunur ne de küçük çocuklara karşı bile cinsel istek duyulur. zaten yaşamak istediğini yaşarsın ve bastırdığın duygular hasta bir şekilde masum insanların üstüne patlamaz. kafesteki hayvan gibi işte. kapatırsan öyle bir hale gelir ki bulduğu en küçük delikten kaçar ve önüne gelene saldırır. beyinlerini ve duygularını kafese kapatmaları da aynı sonucu verir. olan masumlara olur.

  bir de çok uğraşmış mı bu konuyu çevirip atatürk'e getirmeye cidden merak ediyorum. fazlasıyla başarısız...
  4 ... zenithh