bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  yazılarında atatürk'ü ve onun düşünce
  ve yapısı anlayabilen çağdaş yazarlardır.
  13 -4 ... commandante
 2. 2.
  atatürk satan yazarlardır. başka da sermayeleri olmadığı için atatürk satmayı yeğlerler. artık pek para etmiyor. gidip elmacılık, armutçuluk yapmaları tavsiye olunur. veya kemalist olun adam diyelim.
  3 -18 ... rush
 3. 3.
  sözlükteki yobazların ve terör destekçisi komünist bebelerin nefret ettiği vatansever yazarlardır.
  12 -1 ... cekilin bakayim
 4. 4.
  genel itibariyle gerici, standart, orta boy insanlardır. bir de çok moderndirler baleye giderken sokakta görülen baş örtülüye sövmek ve beş çayı hobileri arasındadır.
  2 -10 ... hewit
 5. 5.
  çoğunluğu yobazdır. yobaz kelimesini adam gibi tanımlarsak "kaba saba, incelikten yoksun" manasına gelir. nazik, ince, kibar davranan, karşı görüştekilere saygı gösteren kaç tane atatürkçü tanıyorsunuz?
  chp'ye bakmak yeterlidir. her an kavgaya hazır, adamı dövecekmiş gibi bakan, biri konuşurken terbiyesizce lafını bölen, yeri gelip cumhurbaşkanı'na ermeni diye hakaret anlamında kullanabilen insanlar mı yobaz değil?

  bir inanca dışarıyla etkileşime kapanacak şekilde kendisini kaptırmış kişiye de yobaz diyoruz. kaç tane atatürkçü yazarla tartışabilirsin? tartışma başlamadan sen dincisin, tayyipcisin, hainsin, şucusun, bucusun diye yaftalayarak hakaret eder ve daha görüşlerini duymadan seni dışlarlar. bir eleştiri yaptığınızda saldırıya geçerler. solcu değillerdir. sol herşeyden önce fikirlerin kişiselliği savunur. grup psikolojisiyle hareket edip yaftalamaz. bu faşizme ait bir ögedir.
  2 -7 ... rush
 6. 6.
  eğer bu bilinçli bir atatürkçü yazarsa gayet de hoş bir insandır. elinden geldiği kadarıyla atatürk'ün yolunda ilerler ve olabildiğince doğru kararlar vermeye çalısır. boş bir insan değildir.
  3 ... kbra
 7. 7.
  tayyibin faşist demokrasisisin uygulandığı şu günlerde sesleri kısılmak istenen yazarlardır. ağzından salyaları akan şeriatçı yazarların, chp ye saldırarak prim yapmaya çalışan haysiyetsiz, kişiliksiz tiplerin topuna karşı mücadele ederler. kavgaya hazır birini görmek istersen, kendi kasımpaşalı kabadayına bak. orada sokak ağzının ve bel altı kavganın en nadide örneklerini göreceksin. al ananı git diyen bir başbakana sahip bu ülke! yüz karası, utanç kaynağı bir durum! sonra yağdanlıkları da gelir atatürkçüler kavgacı diye çemkirir. hiç de utanmaz. atatürkçüler sana medeniyet öğretti, sen odun kafanı hala gerici tayyip duvarına sürttürüyorsan o senin bileceğin iş. bir tarafına kına yak.
  2 ... ihtiyar degirmenci
 8. 8.
  (bkz: nihat genç) (bkz: hulki cevizoğlu)
  1 ... creaman
 9. 9.
  asker zihniyetli yazarlardır.
  2 -2 ... burock_
 10. 10.
  atatürkçü demek işini en iyi yapan demektir.bir çaycı çay'ı iyi demliyorsa iyi bir atatürkçüdür, bir temizlik hizmetlisi iyi temizliyorsa iyi bir atatürkçüdür.bir kere bu bilgiden yola çıkarsanız fikriniz de olabilir.Yani neymiş diğerleri lafta atatürkçü imiş
  o zaman burada laf yapmamak lazımmış. *

  işte şimdi atatürkçü yazarlar hakkında bilginiz oldu.
  2 ... dort melek