1. 1.
    kafalara bir çivi gibi sokulmasi lazim olan gerçektir.
    21 -22 ... erectof
  2. 2.
    Atatürkün en büyük özelliği bağımsız olmasıydı sen şimdi gelmiş atatürkçü kalıbından bahsediyorsun. Komik.
    5 -5 ... sherlockholmesss
  3. 3.
    iki kelimeyle ifade etmek gerekirse evet. fakat hakkında iki bin kitap yazılacak bir felsefeye iki kelimeyle sahip olmaksa hayır. asla.
    5 -4 ... just call me alpha
  4. 4.
    Bir gerçek. Atatürk ü sevmeyen ve onun ilke inkılaplarına bağlı kalmayan insan vatanını satmaya meyillidir çünkü insanların hayatını düşünüp milleti için kendi hayatından vazgeçen yegane şahısı sevmemek veya da saymamak nankörlüktür, nankör insan ise her türlü boku yer her şey beklerim kanı bozuklardan..
    7 -5 ... black metal dinleyen yazar
  5. 4.
    bu tür yaftalamacı mantığı çok ciddiye almıyorum. vatan hainliği lafzı fazla sıradanlaştı.

ancak atatürk'ü sevmeyen 2,5 tip siyasi görüşte insan gördüm şu ana kadar: kökten dinci islamcılar, kürtçüler ve liberalimsiler.

argümanlarının ortak noktası, aşırı derecede sığ söylemlerin ürkütücü bir cehaletle harmanlanmış olması.

islamcıların tam olarak ne istediklerini ben de bilmiyorum. zira tutarlı olmaya dair zerre kadar endişeleri yok. atatürk'ün -itikadı manada- inancına dair tahminler, ne manaya geldiğini bile tam olarak bilmedikleri halifelik müessesine olan içeriksiz bir özlem ve ilgasına hayıflanma, yine bilmedikleri osmanlı tarihindeki figürlere özlemle harmanlanmış garip bir karşıtlık sergiliyorlar. öyle ki, en okumuşlarının en kuvvetli argümanı bile rıza nur saçmalarından ibaret.

kürtçülerin ise, kurtuluş savaşında kandırılmış olmak, verilen sözlerin tutulmaması gibi, tarihi analiz mantığından tamamen soyutlanmış saçma sapan söylemleri var. bunu kürt milliyetçiliği üzerinden yürütmeye çalışırken, milliyetçilikten alabildiğine uzak şeyh sait, seyit rıza vb. dinci kalkışmalara yaslanabiliyorlar, dahası, bütün bu garabeti bir de sol diskur üzerinden okumaya kalkıyorlar.

insanın bunlar kadar zıvanadan çıkabilmesi için ciddi ciddi aklını peynir ekmekle yemesi lazım.

bunun haricinde bir de liberal tayfanın kendince ortamı müsait gördüğü anlarda yine dönem şartlarından tamamen soyutlanmış şekilde kof özgürlükçü söylemleri (şapka kanunu vs) ile devletçi ekonomi tenkitleri falan var. onu da iktisadı batı payandalığından gayri bir şeye yaslamak namümkün. zira bunların da, -moda söylemle- üretim ekonomisine dair tek kelamlarını duyamazsınız. neo liberallerin uydu devletlere uygun gördüğü reçetelere uygunlukla değerlendirme kafası.
    3 -4 ... jetaim
  6. 5.
    bir insan m. kemal i anlamamışsa, ben ondan umudu keserim.

sağcısı, solcusu, ortacısı her ne olursa olsun,

eğitilemez olduğunu düşünür

odin selamet versin deyip geçerim.

dincisi öyle de öbürü farklı mı ?

bu memleketin okumuşu da aynı hokkabaz

okumamışı da.

it oğlu it

yıllarca memlekete matbaayı sokmamış ki

millet bir şey öğrenemesin,

öbür it güruhu da

atatürkün kendini cahil bıraktığına inanıyor

zira hacı efendisi öyle söylüyor.

hepsinin tek derdi

aman ; fırıldağı sorunsuz dönsün de

memlekete ne olursa olsun.
    9 -5 ... timur cengiz hulagu
  7. 6.
    Mustafa kemal hakkinda pek bir bilgim yok belki çok iyi bir insandı bilmiyorum. Fakat sen anaokulundan başlayıp lise sona kadar yaklaşık 12 sene boyunca hiç durmadan insanlara bir insanı sevmelerini dikte ediyorsan ben orada bir dakika dur bakalım derim! Hayırdır? Demek ki burada bir art niyet söz konusu. Bu ülkeye selçukludan bu yana binlerce komutan binlerce lider gelmiş. Hangi birisi hakkinda "bu adamı illa seveceksin" diye emir verilmiş? Ayrıca "atatürk" demek Türk'ün atası demektir. 140 yıl önce doğmuş birisi nasıl oluyor da tarihi 5 bin yıl öncesine dayanan bir milletin atası olabiliyor? Kaldi ki 80 senede onu sevdiğini iddia edenlerin bu ülkeye yaptığı kötülüğü hiç bir ecnebi yapmadı. "Atatürkçülük" ayağina resmen bu milletin değerlerine düşman gidildi. Bunları yaparken de ilk olarak mustafa kemal öne sürüldü.
    Ben mustafa kemal'i sevmeyenlerin hain oldugu fikrine katılmıyorum. Sevmyen insanın da fikrini almak lazım "acaba niye sevmiyorsun" diye.
    Mustafa kemal ile bir sorunum yok. Benim nazarimda ülkesine hizmet etmiş başarili bir komutan ve sadece insan fazlası değil. Ama sorguluyorum, bu kadar ilahlaştırılmasının nedeni nedir?neden insanların hepsini bir kalıba sokup "atatürkçü" yaptilar diye.
    7 -6 ... bim kamyoncusu
  8. 7.
    yerli ihalar sivilleri vuruyor diyen atatürkçüden sonra güzel başlıktır.
    4 -2 ... teist
  9. 8.
    (bkz: kak siktir ordan)
    2 -4 ... scarlett johanson
  10. 9.
    atatürk ün kurduğu cumhuriyette yaşayıp onun değerlerini benimsemeyen şerefsizdir , namussuzdur vatan hainidir, feto dan daha tehlikelidir. ayrıca paşaya söven ki varsa hepsi ahlaksızdır.
    4 -3 ... paranormalaktivitesizlik