1. 1.
  düşünme özgürlüğünün olmadığı,üstelik halkının ve halkın başındaki isimlerin yobaz ve atatürk düşmanı oldugu bir ülkede hala ayakta olması takdire şayan olan bir kuruluş
  12 -12 ... berbay
 2. 2.
  insanların sadece takdir etmemesi gereken;katılıp desteklemesi gereken kuruluştur.atatürk'ün değerlerinin yok edilmeye çalışıldığı bir dönemde (bkz: atatürk orman çiftliği) böyle dernekler kuruluyorsa bu bulunmaz bir nimettir.halkın desteğini almalıdır.aksi takdirde bu değerli dernekler bir bir kapatılacak ve bunların yerlerini dağınık gruplar,oluşamayan oluşumlar alacaktır.atatürk değerlerini yok etmeye çalışan insanların iktidara geldiği şu zamanda en son ihtiyaç duyulan hatta hiç ihtiyaç duyulmayan şey atatürkçü düşünce derneği'nin ve bu tarz diğer derneklerin kapatılmasıdır.
  8 -6 ... hakande84
 3. 3.
  (bkz: tarafsız atatürkçüler)
  2 ... pantalassa
 4. 3.
  solculuk adına ülke menfaatleri aleyhine hareket etmediği için eleştirilen dernek. islamcıların, kürtçülerin onlarca yüzlerce derneği, vakfı olmasına rağmen atatürkçülerin sığınabileceği az sayıda limandan biri.
  6 -9 ... shalamar
 5. 4.
  bir zamanlar pek çok bölücünün de sığındığı liman olmuş kurum.
  7 -6 ... cryptic
 6. 5.
  alanya şubesi tarafından dağıtılan kitapçıkta türklerin müslüman olması hakkında "Türkler Müslümanlığı (Arapların dinini) kabul etmeden önce büyük bir ulus idi. Müslümanlığı kabul ettikten sonra bu dinin, ne Arapların ne aynı dinde bulunan Acemlerin ne de Mısırlıların ve başkalarının Türklerle birleşik bir ulus oluşturmaları yolunda hiçbir etkisi bulunmadı." ve "Müslümanlık, Türk ulusunun ulusal duygularını, ulusal heyecanını uyuşturdu. Bu pek doğaldı. Çünkü Muhammed'in kurduğu islam dininin amacı, bütün ulusların üstünde, kapsamlı bir Arap ulusluluğu siyasetine varıyordu. Bir sözcüğün anlamını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler." ifadelerinin bulunduğu dernek.

  söz konusu kitapçığa gösterilen tepkiler sonucunda ise dernek yetkilileri bu ifadelerin "1930" da yurttaşlık bilgisi derslerinde geçtiğini belirtmişlerdir.
  11 -5 ... westphalia
 7. 6.
  (bkz: ataturkcu gecinenler)
  7 -6 ... chilavert
 8. 7.
  amaçlarından sapmış bir dernektir.
  10 -4 ... iysr
 9. 8.
  atatürkçülüğü alet ederek kendi ideolojik saplantılarını kusmak isteyen güruhun toplanma alanıdır.
  19 -7 ... azorka
 10. 9.
  türkiye'de temiz kalmış son derneklerdendir. kemalizmin savunucusu ve koruyucusudur. türk gençliğnin sığınması gereken derneklerden biridir ve en önemlisidir. türkiye çapında üniversitelerde yaptığı seminerlerle türk gençlerini ülkeyi bölmeye çalışan iç ve dış tehtitlere karşı bilinçlendirmektedir. sanıldığının aksine amacından sapmamış derneklerdendir. doğrudur bölücü kişiler üyesi olmuştur zamanında ama bölücü faliyetleri anlaşıldığında uzaklaştırılmışlardır.
  12 -7 ... markasiz