bugün

hollywood un bir gün mutlaka aç kurtlar gibi saldıracağı kurtuluş savaşı hikayesinde aslan payını alacak aktördür. oyunculuğu ve karizmalarına ithafen benim fikrim;

(bkz: ralph fiennes)

ya da

(bkz: benicio del toro)
sarı saçları ve mavi gözleri olsaydı marlon brando dan başkası değildir. zira o karizma ancak marlon brando tarafından yansıtılır.
(bkz: haluk bilginer)
(#4680440) ama sanki biraz kasıldı gibi. daha rahat tavırlı olmalıydı.
son reklam filmindeki performansı ve yapılan makyajla benzerliğinin arttığı Haluk Bilginer.
(bkz: Alican Yücesoy)
sarışın olması ve yüz hatları dolayısıyla rutkay aziz'den de haluk bilginer'den de daha çok mustafa kemal atatürk'ü andırıyor.
genclik yillari icin brad pitt,
sonrasi icin ise anthony hopkins
aradım taradım ama bir türlü yakıştıramadım kimseyi yerine. bir tek anthony hopkins dayı belki diye düşündüm ağırlığıyla ama fizikende akıl olarakta pek benzerini bulamadım.
şüphesiz jim carrey'dir.

bugün eğer filmlerimizde atatürk rolünü oynayabilecek birilerini düşünebiliyorsak gerçekten çağ atlamışız demektir. zira vakti zamanında böyle bir şey atatürk'e hakaret sayılıyordu. ekrana görüntüsü gelmiyordu. o kadar kutsaldı. yıktınız lan adamın kutsallığını pis adamlar!
(bkz: robert de niro)
(bkz: bruce willis)
(bkz: mel gibson)

edit : beğenmediniz mi? alın a...

(bkz: polat alemdar)
(bkz: memati)
(bkz: iskender büyük)

bunlar sizin daha çok hoşunuza gider. (bkz: yurdum gençleri)
(bkz: ilkokuldaki sarı saçlı renkli gözlü öğrenci)
kesinlikle bir türkün oynaması gereken roldür. atatürk' ümüzü de yabancıya oynatırsak nerde bizim milletimiz, türk oyuncularımız... kevin costner a bile atatürk ü oynar mısınız diye sorduklarında 'bir türk ün oynaması daha yakışık alır' gibi bir cümle sarfetmişti...
Mutlaka Haluk bilginer olmalı, hollywood'ta oynamış tecrübeli bir aktör... Üstelik reklam filminde kendisini mustafa kemal'in gerçek görüntüleri sandık neredeyse... Ayrıca boyları da çok yakın birbirlerine...
Kevin Costner "Onu mutlaka bir türk oynamalı." diyor bir de... Yabancı aktör aramak, bizi Gazi'nin gözünde de âciz yapar kanaatimce...
(bkz: ferhan şensoy)
haluk bilginer oynamasına oynasın ama sesi oynamasın.. ne o öle anavarza bal anavarza bal.
(bkz: kıvırcık ali) şaka şaka aslında michael berryman tam o rolün adamı çok benziyor.
adı üstünde Türklerin atası olan bir kişilik için yabancı oyuncular pek de cazip gelmiyor açıkçası.
Ve çoğumuz bilmiyor sanırım,
atamıza çok benzeyen iki kişi var:
"ayhan ayber" ve "göksel kaya"
buyrun bu da göksel kaya'nın videosu:
http://www.youtube.com/wa...kcqp4&feature=related
rutkay aziz tabiki.
yok öyle biri.
aydemir akbaş ya da yunus bülbül veya nuri alço.
daha önceki işbankası reklamını düşünürsek haluk bilginer'dir.
(bkz: ed harris)

(bkz: daniel craig)
henüz doğmamış olandır.
ismini bilmiyorum ama yandım ali filminde oynayan aktör çok uygunur.

edit: alican yücesoy imiş kendileri.
kıvanç tatlıtuğ. sarışın mavi gözlü yetmez mi?
güncel Önemli Başlıklar